İl Seçim Kurulu İtiraz Kararını Verdi

MHP Elazığ İl teşkilatı Elazığ’daki oyların yeniden sayılması için merkez ilçe seçim kuruluna dilekçe vermişti. Merkez İlçe Seçim kurulundan Elazığ’daki tüm sandıkların sayılması isteğine red cevabı gelince, MHP bu kez tüm oyların sayılması için il seçim kuruluna dilekçe verdi. İl Seçim Kurulu da oyların yeniden sayılması isteğine red cevabı verdi.

İl Seçim Kurulu İtiraz Kararını Verdi

24 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi yurt dışı oylarının da gelmesiyle birlikte Elazığ’dan milletvekili çıkaramamıştı.

Bunun üzerine MHP Elazığ İl Teşkilatı, oyların tekrar sayılması gerektiğini belirtmiş ve Genel Merkezden Elazığ’a gelen heyetle birlikte merkez ilçe seçim kuruluna dilekçe vermişti.

MHP’nin itirazı üzerine itiraz edilen sandıklar açıldı ve oyların sayımı tekrar yapıldı. Oyların tekrar sayılması sonrasında milletvekili dağılımında herhangi bir değişiklik olmadı.

Oy dağılımında bir değişiklik olmayınca MHP bu kez tüm sandıkların açılması ve Elazığ’da kullanılan tüm oyların yeniden sayılması için merkez ilçe seçim kuruluna dilekçe vermişti. Ancak merkez ilçe seçim kurulundan, MHP’nin bu isteğine red cevabı geldi.

  

İL SEÇİM KURULU KARARINI VERDİ

Merkez ilçe seçim kurulundan red cevabı alan Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Teşkilatı tüm oyların sayılması için bu kez il seçim kuruluna başvurdu. İl seçim kuruluna tüm oyların yeniden sayılması için başvuruda bulunan MHP teşkilatı il seçim kurulundan gelecek haberi bekliyordu. İl Seçim Kurulu da tüm oyların yeniden sayılması isteğine red cevabı verdi.

 

BU KEZ YSK'YA GİDİLECEK

İl Seçim Kurulu’ndan da olumsuz cevap alan MHP oyların sayılması talebini bu kez Yüksek Seçim Kurulu’na iletecek. Yüksek Seçim Kurulu’nun ise kararını 4 Temmuz tarihine kadar vermesi bekleniyor.

İtiraz neticesinde Elazığ’ın milletvekili dağılımında bir değişiklik olmadı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
orhan
orhan - 2 yıl Önce

oylar tekrar sayıldıkça AKP nin oy sayısı artıyor..demekki AKP nin hakkı yenmiş..

SIRADAKİ HABER

banner7