‘İlk Evim İlk İş Yerim’ Tanıtım Tırı 29 Ekim’de Elazığ’da

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, "İlk Evim İlk İş Yerim" kampanyasına ilişkin merak edilen soruların cevaplanması amacıyla hazırlanan tanıtım tırı aralarında Elazığ’ında bulunduğu 17 ilde vatandaşlarla buluşacak. Tır 29 Ekim’de Elazığ’da olacak.

‘İlk Evim İlk İş Yerim’ Tanıtım Tırı 29 Ekim’de Elazığ’da

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi ‘İlk Evim İlk İş Yerim’e şu ana kadar yaklaşık 7,5 milyon başvuru yapıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca, vatandaşların projeye ilişkin merak ettikleri soruların yüz yüze yanıtlanması amacıyla tanıtım tırı hazırlandı.

İlk olarak başkentte 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'na kurulan tanıtım tırındaki TOKİ uzmanları, proje hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Tırı ziyaret edenler, VR (sanal gerçeklik) gözlükleri sayesinde, daha önce yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri gezme imkanı buldu.

Tanıtım tırı 17 şehir gezecek.

"16 Ekim Ankara ile başlayan tanıtım tırının durağı 17-18 Ekim Kırşehir, 19-20 Ekim Yozgat, 21-23 Ekim Konya, 25 Ekim Kahramanmaraş, 27-28 Ekim Diyarbakır, 29 Ekim Elazığ, 30 Ekim Tunceli, 31 Ekim-1 Kasım Erzurum, 4 Kasım Amasya, 5 Kasım Bolu, 6 Kasım Zonguldak, 8 Kasım Afyonkarahisar, 9 Kasım Uşak, 10 Kasım Manisa, 11 Kasım Aydın, 12 Kasım Muğla”  olacak.

TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Osman Direnç herkesi tanıtım tırına davet etti.

DİRENÇ: AMACIMIZ BURADAKİ FAALİYETLERİMİZ İLE İLGİLİ SİZLERE BİLGİ VERMEKTİR

TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Osman Direnç, “ Amacımız ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ tanıtım tırımızı sizlere tanıtmak ve buradaki faaliyetlerimiz ile ilgili sizlere bilgi vermektir. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ve Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ arsa projemizin tüm detayları bakanlığımız ve idaremiz tarafından basın ve kamuoyuyla paylaşılmaktadır. Bu tanıtım tırımızda vatandaşlarımızın proje kapsamında merak ettiği tüm sorular idare personelimiz tarafından tüm titizlikle cevaplanacaktır” ifadelerini kullandı.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2022, 18:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109