İlk Teravih Namazında Camiler Doldu Taştı!

Onbir ayın sultanı olan Ramazan ayı bu gece kılınan ilk teravih namazıyla başladı.

İlk Teravih Namazında Camiler Doldu Taştı!

Elazığ’da 'Onbir Ayın Sultanı' Ramazan'ın ilk teravih namazı için vatandaşlar camilere akın etti.

İslam dünyasının hasretle beklediği Ramazan ayının ilk teravih namazında camiler doldu taştı. Vatandaşlar tüm ibadethanelerde teravih namazını huşu içinde eda etti.

Camileri akın akın dolduran vatandaşlar, okunan dualarla birlikte toplu olarak namaza durmanın coşkusunu teravih namazı ile bir kez daha yaşadı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda vatandaş, ilk teravih namazı için dakikalar öncesinden camilere akın etti.

On bir ayın sultanı Ramazan ayına girildiğini belirten Ömer Albayrak, "İlk teravih namazını İzzetpaşa Camisinde kıldık. Ramazan ayı huzur ve bereket ayıdır. Ramazan ayını manevi açıdan değerlendirmek gerekli. Ramazan ayının bütün Müslüman alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Ramazan ayını uzun zamandır beklediğini dile getiren Nijaryalı Bilal Rabiu ise, "Çok şükür ilk teravih namazımı kıldık. Namazımızda huzur bulduk. Teravih namazlarına ilk günlerde birçok kişi gelir ama ileri ki günlerde sayı azalıyor. Allah bizi bu yoldan alı koymasın" ifadelerini kullandı.

İlk teravih namazında vaazın konusu Ramazan ayının önemi ve sevabıydı.

Ramazan`ın ilk günü imsak vakti Elazığ’da 03,10’da olurken ilk iftar ise 19,46’da yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2017, 00:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137