İlkyardım Haftası’nda Vatandaşlara Bilgilendirme Broşürü Dağıtıldı

İlkyardım Haftası’nda Türk Kızılay’ı Elazığ Şubesi gönüllüleri vatandaşlara "herhangi bir kaza ya da hayati tehlike durumlarında yapılması gerekenlerin anlatıldığı broşür dağıttı.

İlkyardım Haftası’nda Vatandaşlara Bilgilendirme Broşürü Dağıtıldı

İlkyardım Haftası’nda Türk Kızılay’ı Elazığ Şubesi gönüllüleri vatandaşlara "Herhangi bir kaza ya da hayati tehlike durumlarında yapılması gerekenlerin anlatıldığı broşür dağıttı.

İzzetpaşa Camisi önünden Öğretmen evine kadar gönüllüler dağıttıkları broşürlerle vatandaşı bilgilendirdi.

KIZILKAYA: TOPLUM BİLİNCİ KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Türk Kızılay’ı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, “İlkyardım herhangi bir kaza neticesinde ya da yaşam bulgularının kötüye gittiği esnada herhangi bir sağlık ekibinin müdahalesi olmadan mevcut imkanlar ile kişinin hayatını kurtarmaya ya da yaşam koşularının çok daha kötüye gitmesini engellemek için yapılan müdahalelerdir. Biz de vatandaşlarımızı bu konuda bilgilendirmek amaçlı düzenlemiş olduğumuz ilkyardım broşürlerini hayatın her safhasında karşılaşabilecekleri kaza veya herhangi bir hastalık durumunda nasıl müdahale edeceklerine dair hazırlanmış broşürleri vatandaşlarımıza dağıtarak bir toplum bilinci kazandırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Para ile degil
Para ile degil - 1 hafta Önce

Bugun bu gencler her insanın cantasinda cüzfaninda olmasi gereken bir yardim broşürü dagitiyordu ve bir cok öküz sanki parası ile satiliyormus gibi hayir istemiyoruz deyip bu gencleri geri cevirdi. Icimden mallllarrrrrr o parasız ve önemli bir broşur şu an biriisi burda kaza gecirse ne bok yiyeceginizi bilmiyorsunuz alın kalsin cantanizda bir sayfa kagit yerinizi dar etmez ama siz bu elazigi dar ettiniz bize cahil ayılar dememek icin kendimi zor tuttum. Bilgi bazı insanlara agir geliyor anladık ama be hey geri zekalilae bu ilk yardim broşuru her insanin ihtiyaci var ve bu bedava ayricaaaa o gencler bu sicakta sirf belki okuyup bir insan hayati kurtarireiniz diye gönüllü tek kuruş almadan çalisiyorlar .vAllahi degrrmiydiniz acaba onlarin yorgunluguna ? Tabiki aslaaaaaaaaa

SIRADAKİ HABER

banner103