İmar Planındaki Değişiklikler Elazığ Belediye Meclisinden Geçti

Elazığ Belediye Meclisi Şubat ayı toplantılarının ikinci oturumunda belediyenin imar planında yapılan değişiklikler görüşülerek, oy çokluğu ile meclisten geçti.

İmar Planındaki Değişiklikler Elazığ Belediye Meclisinden Geçti

Elazığ Belediye Meclisi Şubat ayı toplantıları Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın başkanlık yaptığı ikinci oturumu ile devam etti.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, toplantıda üç aylık zaman içerisinde hazırlanan imar planının mecliste görüşüleceğini söyledi.

Başkan Şerifoğulları, şehrin sorunlarını çözebilmek adına çalıştıklarını ifade etti.

Kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili bilgiler aktaran Başkan Şerifoğulları, Abdullahpaşa’daki süreç hakkında bilgiler verdi.

Başkan Şerifoğulları, bütün personelin kar temizleme çalışmalarına katıldığını, bütün ana arterlerin temizlendiğini söyledi.

Başkan Şerifoğulları’nın açıklamasının ardından Komisyonda görüşülen, imar plan notları gündeme taşındı.

İmar Komisyonunun kararı, oy çokluğu ile meclisten geçti.

İmar planı süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Şerifoğulları, yapılan değişiklikle birlikte bitişik nizama döndüklerini ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hakan
Hakan - 1 yıl Önce

Bahtsız Elazığ. Köy yönetimini dahi yapamayacak vizyonsuz, kapasitesiz, dar görüşlüler işbaşında. Malatya , Diyarbakır şehir oldular Elazığ köy oldu bu zatlar sayesinde. Zavallı Elazığ, nereden nereye...

Yavuz
Yavuz - 1 yıl Önce

İmar planıymış. Aynı mahalle aynı güzergah bir yere verilmiş 14 kat bir yere verilmiş 8 kat. Bu memlekette herşey rant ve adamına göre. Gerisi hikaye.

Vizyonsuzluk
Vizyonsuzluk - 1 yıl Önce

Şehrin cenaze namazını kılmaya cemaat ,

dar yollar ,karanlık odalar , otoparkı yeşil alanı olmayan mahalleler. Ve geci olan kilit olan trafik. Mahkemeden geri döner zaten bu , inşAllah bu başkan bir an önce görevden giderde yolları genişletecek birisi gelir .. daha şimdi bile yolları yetmeyen şehrin yollarını daha da daraltmayı vaad ediyor yazıklar olsun gençliğine

S.Erdem
S.Erdem - 1 yıl Önce

Peki ne değişmiş oldu,bari bir iki başlık açsaydiniz.Ne yaparsan yap başkan,Ada bazlı,yüksek katlı ayrık nizam sizden önceki yonetimin tasdik edilmiş, nazım imar ve uygulama imar planlarını değiştiremezsiniz.Çunku o olan 40 yıllık şehrin İmar Anayasasıdir.Mevcut yönetmelik( Pln. aln.Imar)Yine mahkemeye gidilir ve döner.Bosna Hersek Bulvarına baktım yine aynı 10 kat.Bu fakir vatandaş hangi parayla ,nasıl yaptıracak,birde o gözle bakın.Bari 14 kat olsa hiç değilse hak sahiplerinin dışında ki daireler satılıp,maliyet düşürülür ve bir imkan doğardı.Baskan ve Behçet beyin aklı selim yaklaşımlarını bekliyoruz .

Ruhuna el Fatiha
Ruhuna el Fatiha - 1 yıl Önce

Elazığ ölmüş ağlayanı yok ...

#Sürsürü
#Sürsürü - 1 yıl Önce

Karla mücadele. Ne komik. Sürsürü mahallesi ara sokaklardaki yollara greyder dahi vurulmadı. Şuan kar erimekte araçlarımız bina otoparkına giremiyor. Sınıfta kaldı Belediyemiz.

Zeki
Zeki - 1 yıl Önce

Düşük profillerden vizyon beklemek beyhude

Mmm
Mmm - 1 yıl Önce

Bu zamanda yolların keşmekeş olduğu araçların parkyeri bulamadığı en cahil bile bilirken, nasıl güçle binanın mevcut otoparkı yeni projede iptal edilip mütehide dükkan yapan projeyi onaylayan belediye yönetimimiz var gerçekten çok üzücü.....


SIRADAKİ HABER