İş İnsanı Ercan: Elazığ Yine Yok Sayıldı

İYİ Parti Milletvekili aday adayı ve iş insanı Yüksel Ercan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulan TOKİ tarafından hayata geçirilecek “ilk evim ilk işyerim” projesinde Elazığ’ın yer almamasının büyük bir eksiklik olduğunu ifade etti.

İş İnsanı Ercan: Elazığ Yine Yok Sayıldı

İş İnsanı ve İYİ Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan, açıklamalarda bulundu.

İlimizde mevcut sanayi sitesinin yetersizliği sebebiyle yeni bir sanayi sitesi kurulması yönünde yürütülen çalışmalarda bir sonuç alınamadığını, iki ayrı oluşumun iki ayrı bölgede sanayi sitesi kurma çalışmalarının olmasına rağmen siyasilerin de farklı görüşleri sebebiyle aksaklık yaşanan sanayi sitesini sorununun çözülmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan “ilk evim, ilk işyerim” kampanyasının Elazığ için büyük bir fırsat olduğunu ifade etti.

ERCAN: ELAZIĞ PİLOT İL SEÇİLDİ

Ercan, “Elazığ sanayisinin gelişmesi ve yeni istihdam alanlarının oluşturulması amacıyla geçmişte dönemin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından açıklanan, aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 10 ilde sanayi sitesi ve küçük sanayi sitesinin taşınması için pilot il seçilmesine rağmen bu projenin de siyasilerin ilgisizliği sebebiyle bürokrasinin tozlu raflarına kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından uygulamaya konan ve ilk etapta 10 bin yeni iş yerini kapsayan projenin uygulanacağı iller arasında Elazığ’ın olmamasının sebebi milletvekillerimizin konuya duyarsızlıklarıdır” dedi.

ERCAN: UYGULAMA İÇERİSİNDE İLİMİZİN YER ALMAMASI BÜYÜK BİR KAYIPTIR

Yüksel Ercan, “İlimizde mevcut sanayi sitemizin hem şehir içinde kalması hem de ihtiyaca cevap vermemesi sebebiyle şehir dışında yapılacak olması ve bu konuyla ilgili kurulan iki kooperatifin farklı alanlar üzerindeki ısrarı, bu tartışmalara il yöneticileri ve siyasetçilerin de katılarak taraf olmaları sonucu sürecin çıkmaza sokuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan “ilk evim, ilk işyerim” projesinin ilimizde uygulanmasıyla sorunun daha kısa sürede ve TOKİ eliyle sonuçlandırılması mümkün olabilecekken uygulama içerisinde ilimizin yer almaması büyük bir kayıptır. İlimiz milletvekillerinin şehir için böylesine acil ve önemli bir probleme çözüm olacak bu projeye kayıtsız ve duyarsız kalması şehrin ne kadar sahipsiz olduğunun da son resmi ve kanıtıdır” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109