“Işıklar Yanıyor” Paylaşımına Tepkiler Çığ Gibi

AYM üyesi Engin Yıldırım'ın sosyal medyadan yaptığı ışıklı paylaşıma İçişleri Bakanlığı tarafından tepki gösterildi.

“Işıklar Yanıyor” Paylaşımına Tepkiler Çığ Gibi

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde göreve gelen Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi Profesör Doktor Engin Yıldırım, Enis Berberoğlu tartışmalarının sürdüğü bir dönemde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tartışma yarattı.

Yıldırım, sosyal medya hesabından “Işıklar yanıyor” diyerek AYM binasının fotoğrafını paylaştı. İçişleri Bakanlığı'ndan bu tweete tepki geldi.

"IŞIKLARIMIZ HİÇ SÖNMÜYOR"

Yıldırım'ın paylaşımı üzerine İçişleri Bakanlığı'nın resmi sosyal medya hesabından "Işıklarımız hiç sönmüyor" denilerek bakanlık binasının fotoğrafı paylaşıldı.

"DARBECİLERE SELAM ÇAKANLAR BİR SANİYE DURMASIN İSTİFA ETSİN"

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı da tepki göstererek, "Dün "Genelkurmay'ın ışıkları yanıyor" diyerek darbecilere selam çakanların bugün görevini üstlenenler bir saniye durmasın, istifa etsin!" ifadelerinde bulundu.

ADALET BAKANI GÜL: IŞIKLARI MİLLET AÇAR, MİLLET

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AYM üyesi Engin Yıldırım'ın darbe iması içeren paylaşımına ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Vesayet özlemi içinde olanlar, hukuk adına konuşma ehliyetini yitirirler. Işıkları Millet açar, Millet kapatır" dedi.

"MİLLETİMİZ LÜZUMSUZ IŞIKLARI SÖNDÜRMEYİ İYİ BİLİR"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da, "AYM üyeleri arasında belli ki vesayet özlemi çekenler var. Kimse merak etmesin; milletimiz feraset sahibidir, lüzumsuz ışıkları söndürmeyi iyi bilir." ifadelerini kullandı.

"HUKUKUN IŞIĞINI KASTETTİM"

Politikada “Işıklar yanıyor” ifadesi, darbe söylentileri olduğu dönemlerde Genelkurmay Başkanlığı yerleşkesi için kullanılıyordu. Yeniden bir tweet atan Yıldırım, "Işıklar yanıyor' derken hukukun ışığını kastettim, başka ışıkları değil" ifadelerini paylaştı.

Paylaşımlarla gündeme gelen Yıldırım, Twitter hesabını korumaya aldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 01:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Bozo23
Bozo23 - 3 yıl Önce

Ülkede ne adalet kaldı ne liyakat. Siz merak etmeyin inşAllah en yakın seçimde vatandaş toptan açık olan ampulleri kapatacak. 20 yıl iktidarda tek başına ol kimse muhalefet olmasın geldiğimiz noktaya bakın. Millet işsizlikten , enflasyondan , parasızlıktan kırılmış bunlar kendi aralarında danışıklı dövüş yapıyorlar. Sadece gündemi değiştirmek için yapılmış bir paylaşım. O paylaşımı yapanda bir yerlerden izin almıştır yoksa hayatta atamaz. Amaç belli kötü olan ekonomiyi vatandaşa böyle oyunlarla tutturmak.

Ümit
Ümit @Bozo23 - 3 yıl Önce

Partizanlaşmışsınız siz. Bozo23 rumuzlu kişi, "Millet işsizlikten, enflasyondan, parasızlıktan kırılmış" diyor, bu kalkmış CHP'yi başa getirmeyeceğiz diyor. Bu adama her şey müstehak. Böylesi bir zihniyete ne anlatılabilir?

Ümit
Ümit @Bozo23 - 3 yıl Önce

"CHP başa gelmesin de, ülke mahfolmuş, yok olmuş, işsizlik, alım gücü, dolar, adale v.s. hiç önemli değil. Yeterki CHP başka gelmesin. Tuttuğum takım hep başta olsun. CHP yeterki başa gelmesin" diyen tipik bir A Haber izleyicisi, "Bozuk Ok" rumuzlu ibretlik şahsiyet.

Bozuk ok
Bozuk ok @Bozo23 - 3 yıl Önce

Sen dert etme klasik chpli o ampulleri hep yanacak
Bu ulke birdaha chp ve avaneleri ne birakmayacagiz

Kenan
Kenan - 3 yıl Önce

Işıklar meselesi köpürtülüyor, amaç açık, İşsizlik,enflasyon, yolsuzluk, soygunculuk, adaletsizlik gibi bir sürü olumsuzluklar perdelenmeye çalışılıyor...

Yakup
Yakup - 3 yıl Önce

Bu haberi bir siyasinin yaptırdığı çok açık. Sizin göreviniz Elazığın sorunlarını halka göstermek olmalı. Kısır siyasi çekişmelerin içine girerseniz birilerinin elinde oyuncak olursunuz. Siyaset sizi istediği gibi kullanır ve yönlendirir. Basının görevi halkı aydınlatmaktır. Tabi kanalınızın sahibi devletten çok ihale alıyor birilerine şirin görünmek istemesi gayet doğal.

Kürşat
Kürşat - 3 yıl Önce

Vesayet sisteminin bu son kurumu nedense unutuldu gibi.Bir an once ya kapatılması yada yeniden yapılandırılmasí şart oldu.Böyle gelip 10 -15 yıl buralarda kalırlarsa ,tabiatına uygun ilahlık taslayabilirler,tehdit edebilirler ve milleti ve meclisini yok sayabilirler.Sonra iki yıl çalışan,bir daha buraya gelemeyecek de bakalım bu kabadayılık oluyor mu?Ayrıca adı da değişmeli, Anayasa Mahkemesi yerine Anayasa Usul Kurulu,denilmesi lazım.Bura bir mahkeme olamaz,bir muhasebeci burada yillarca baskanlik yaptı,olur mu,?

Kürşat
Kürşat - 3 yıl Önce

Bugün bunlardan şikayet eden iktidar sahiplerine buradan sesleniyoruz:
Bu adamlari oraya Millet yani bizler getirmedik,vekalet verdiğimiz sizler getirdiniz!Daha geçen seçimde Trabzon dan vekil yaptığınız kişi ,daha sonra buraya atanıp ,buradaki bazı kararlara oybirliği ne dahil oluyorsa,durup düşünün,sizlere, bu adamları atarken referans olanları bi gözden geçirin,bunun hesabını yarın oy istemeye gelirken sorarız,bizim ayağımıza basacak bir katır yok,böyle biline!

Kral 23
Kral 23 - 3 yıl Önce

Hak Hukuk Adalet yok işsizlik enflasyon dolar hergün yükseliyor TL değer kaybediyor ekonomi berbat halen uyanmayın tapmaya devam edin tek gerçek Allahtır hükümetlerde gelir gider Liderlerde 4 üniversiyeyi bitirren işsiz Torbil var adalet yok herkes kendini adamını alıyor Elazığa gelirsek 20 yıldır hizmet yok köy olduk Deprem bitirdi siz uyanmamaya A haberi izlemeye devam.edin

Cebinizden ödeseniz kapatırdınız
Cebinizden ödeseniz kapatırdınız - 3 yıl Önce

Parasını cebinizden vermediğiniz ışığı yakarsınızda havasını atarsınızda yok anayasa mahkemesiymiş yok içişleriymiş biz bu faturalarla tuvaletin ışığını teke düşürdük salonda tek tasarruf ampul taktık


SIRADAKİ HABER

banner137