İYİ Parti İl Başkanı: “Hiçbir vaat gerçeğe dönüşmemiş ve yerini bulmamıştır”

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, 24 Ocak’ta Elazığ’da yaşanan ve meclise taşından 6.8 şiddetindeki deprem ile ilgili açıklama yaptı.

İYİ Parti İl Başkanı: “Hiçbir vaat gerçeğe dönüşmemiş ve yerini bulmamıştır”

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, 24 Ocak tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin meclise taşınması ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

İl Başkanı Mevlüt Or açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“İL BAŞKANLIĞIMIZCA BU YARDIMLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILMIŞTIR”

 “Bizler 24 Ocak 2020 tarihinde merkez üssü Sivrice ilçemiz olan 6.8 şiddetinde bir deprem yaşadık. Yaşadığımız bu deprem yakında bir yılını tamamlayacak. Depremi yaşadığımız anda İYİ Parti Genel Başkanımız, Sn. Meral Akşener ile İYİ Parti milletvekillerimiz, ilimize gelerek acımızı paylaşmış, bizlere güç vermişlerdir. Ayrıca tüm Türkiye İYİ Parti teşkilatları tırlarca giyim ve erzak yardımlarını şehrimize göndermiş, İl Başkanlığımızca bu yardımlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır.

“HİÇBİR VAAT GERÇEĞE DÖNÜŞMEMİŞ VE YERİNİ BULMAMIŞTIR”

 Bizler neredeyse bir yılı tamamlayacak bu süreçte gördük ki; ilimizin mağduriyeti ne yazık ki giderilmemiştir. İlimiz deprem sonrasında hak sahipliği, Ekonomik sorunlar ve konteyner kent gibi problemlerle baş başa bırakılmıştır. Özellikle, vatandaşlarımızın evlerinin uğradığı hasarlarda kendi kat mülkiyetlerinin verilmemesi, artan fahiş fiyattaki ev kiraları halkımızı canından bezdirmiştir. Şehrimizde deprem gününden itibaren iki ay kalan bakanlarımız ve yetkililerimiz ilimize her türlü desteği vereceklerini vaat etmişler, fakat yapılacak deprem konutlarında bile ihaleyi kendi yandaşlarına vermişlerdir. Ankara’ya döndükten sonra ilimizle ilgili hiçbir vaat gerçeğe dönüşmemiş ve yerini bulmamıştır.  Ak Partiden dört vekilimiz ise adeta kafalarını kuma gömercesine şehrimizin yaşadığı bütün sorunlara duyarsız kalmışlardır. Biz İYİ Parti olarak ilimizde gezdiğimiz tüm ilçelerde, mahallelerde, köylerde gördük ki; halkımız vekillerden şikâyetçidir ve tepkilerini en sert şekilde dile getirmişlerdir.

“SORUNLARI MECLİSE TAŞIDIĞINI GÖRMEKTEYİZ”

Geçtiğimiz günlerde TBMM’de ilimizin sıkıntıları, vekillerimiz tarafından gündeme getirilmiş, fakat iki vekilimizin birbirinden kopuk,  ayrı ayrı açıklamaları vatandaşlarımızın kafasında ‘’acaba iki ayrı Elazığ mı var’’ gibi bir soruya neden olmuştur. Millet ittifakı vekilimiz Sayın Gürsel Erol’un depremin yaşandığı ilk günden bu tarafa şehrimizin tüm sorunlarına hakim ve halkımızla iç içe olduğunu ve sorunları meclise taşıdığını görmekteyiz. Vekilimizin yaptığı konuşmalar ve basın açıklamaları ise kamuoyu tarafından takdirle karşılanmıştır.

“MAĞDURİYETLERİN GİDERİLMESİ İÇİNDE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Meclis çatısı altında bir konuşma yapan ilimiz vekillerinden, Sermin Balık hanımefendinin yaptığı açıklamalar ise; vekillerimizin Elazığ’ın sorunlarına hakim olmadığını ve sıkıntılarımıza soyut kaldığını göstermektedir. Bir şehrin vekili, kulaktan dolma bilgilerle ilinde yaşanan büyük doğal afete duyarsız kalıp konunun hakimiyetinde değilse, ve şehrine iktidar partisinin vekili olarak yardımcı olup, ilimize her türlü desteği veremiyorsa taktiri kamuoyuna bırakıyoruz. Bizler İYİ Parti olarak daima, şehrimizin sorunlarının takipçisi olup gündeme taşıyacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Aynı zamanda halkımızın yanında olup mağduriyetlerin giderilmesi içinde her türlü desteği vereceğiz.

“MERT İNSANLARIN ŞEHRİ BU DURUMDAN FAYDALANDIRILMAMIŞTIR”

Bizler ne yazık ki; bir Giresun bir İzmir kadar olamadık. Onlara sağlanan hibenin ilimize kredi olarak yansıtıldığını bu aziz şehre yapılan bir ayrım olarak görüyoruz. Neden İzmir ve Giresun devletin tüm olanaklarından yararlanmışken, fedakar ve devletine bağlılığı ile bilinen yürekli ve mert insanların şehri bu durumdan faydalandırılmamıştır. İYİ Parti olarak şehrimizin sıkıntılarının hem gündemde yerini korumasını hem de biran önce şehrimizle ilgili adımlar atılmasını istiyoruz. İlimize verilen kredilerin geri ödemesinin en az iki yıl daha uzatılmasını biz İYİ Parti olarak talep ediyoruz. Bütün usulsüz ve eksikliklerin tarafımızda takipçisi olunup üvey evlat muamelesinin bir an önce son bulmasını diliyoruz. Kamuoyuna duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 15:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Usame
Usame - 2 yıl Önce

Valla mı ya!Sen bı aynaya bak ne görüyorsun?Senin gibi cahiller buralarda olduğu müddetçe memlekette ne fitnelik biter,ne bakar körlük.

SIRADAKİ HABER

banner109