İzzetpaşa Mahallesi Sakinleri Yetkililere Seslendi

Elazığ’da İzzetpaşa Mahallesinde vatandaşlar 24 Ocak depreminde hasar alıp yıkılan binanın alanında temizleme ve demir çıkarma çalışmalarında kendi binalarının da hasar aldığını iddia ederek mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililere seslendi.

İzzetpaşa Mahallesi Sakinleri Yetkililere Seslendi

24 Ocak depremi sonrası İzzetpaşa Mahallesi Şehit Ozan Nadir Sokakta bir bina ağır hasar alarak geçtiğimiz aylarda yıkıldı. Bunun ardından alanda düzeltme çalışmaları başladı.

Vatandaşlar bu alanda temizleme ve demir çıkarma işlemi yapılırken çevredeki binanın duvarlarının da hasar aldığı söyledi.

Mahalle sakinlerinden Ahmet Coşkun mahalle muhtarından veya başka bir kurumdan izin alınmadan arsada çalışmalar yapıldığını ifade ederek maddi ve manevi hasarlarının karşılanması için yetkililere seslendi.

COŞKUN: CAN GÜVENCEMİZ YOK

Ahmet Coşkun yaptığı açıklamada, “Yanımızdaki bina 24 Ocak 2020 depreminden sonra hasar aldı. Bina geçtiğimiz aylarda yıkıldı. Geçtiğimiz günlerde de bazı ekipler gelip burada demir çıkarma temel düzenleme çalışmaları yaptıklarını söylediler. Bizde izin belgelerinin olup olmadıklarını sorduk. Muhtarlıktan izin aldıklarını söyledikten sonra mahalle muhtarımız ile görüştük öyle bir iznin verilmediğini söyledi. Yaptıkları çalışma hem izinsiz hem de çevredeki binalara zarar verdi. Bizim binamızın şuan duvarlarının bir kısmı çatlak durumda. Bu binada bizim can güvencemiz yok. Burada tekrar hasar tespit çalışması yapılmalı. Bu izni kim verdi ortaya çıkmalı hangi kuruma bağlı ise bu olay ile ilgilenilmelidir. Hangi kurum izin vermişse gelip buradaki mağduriyeti dinleyip oluşan maddi ve manevi hasarı karşılamalıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2022, 23:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hikmet
Hikmet - 2 yıl Önce

Böyle bişey olursa şikayet edin. Belediye tarafından alınan karara göre (eğer değişmemişse) temel kazısı dahil tüm kazılar yasak. Apt sakinleri 2₺ para alalalar diye demircilerle anlaşıp kazdırıyorlar ayık olun.

SIRADAKİ HABER

banner137