Jandarma Ekipleri Vatandaşları Bilgilendirmeye Devam Ediyor

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Baskil’de öğrencilere kişisel güvenlik hakkında, vatandaşlara ise KADES uygulaması ile ilgili bilgi verdiler.

Jandarma Ekipleri Vatandaşları Bilgilendirmeye Devam Ediyor

Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

Elazığ İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce Baskil Mustafa Bilbay İlkokulunda öğrenim görmekte olan 57 öğrenciye Kişisel Güvenlik Tedbirleri ve Suçtan Korunma Yöntemleri hakkında bilgilendirme yapılarak Jandarma Çocuk Dergisi hediye edildi.

Ayrıca KADES uygulaması ile ilgili broşür de dağıtan ekipler, cep telefonlarına yüklenen uygulama üzerinden kadınların yardım taleplerine en kısa sürede cevap verilerek zaman kaybının ortadan kaldırıldığı konusunda da bilgilendirme yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Ekiplerimiz Akıllı telefon kullanıcısı kadınlara, Google Play Store ve Apple Store uygulamasından “Kadın Destek Uygulamasını (KADES)”, telefonlarına indirerek mağdur kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 112 Acil Çağrı Merkezine ulaşabildiğini, yardım çağrısı yapmaları sonucunda olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahale edileceği konularında bilgi verdi” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109