Kahraman Aileleriyle İftar Buluşması

Elazığ Valiliği tarafından organize edilen iftar programında Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz, Vali Murat Zorluoğlu ve Sevcan Zorluoğlu ile bir araya geldiler.

Kahraman Aileleriyle İftar Buluşması

Otelde düzenlenen iftar programına Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu, Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Tahir Öztürk ve Metin Bulut, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Elazığ Belediye Başkan vekili Karahan Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, İl Jandarma Komutanı Albay Özay Eryürek, İl Emniyet Müdür vekili İbrahim Özoğul, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Suat Kenç, Şehit aileleri ve Gaziler katıldı.

Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan hanımefendi ile birlikte Şehit aileleri, Gazilerimiz ve yakınlarıyla tek tek ilgilenerek ve onlarla sohbet eden Vali Zorluoğlu rahmet ve bereket ayı olan mübarek Ramazan ayında sizlerle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk ve bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

Ülkemizin teröre ve teröristlere karşı vermiş olduğu mücadelede canlarını ortaya koyarak şehit olan kahraman evlatlarını bir kere daha minnet ve rahmetle yâd eden Vali Zorluoğlu, bu mücadelede Gazi olan kahraman evlatlarına da aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamaları temennisinde bulundu.

“Millet ve Bayrak Birliğimiz İnşallah Hiçbir Zaman Bozulmayacaktır”

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz; ‘ Bu özel günde, ramazanın bereketiyle bayramına erişeceğimiz özel bir günde birlikteyiz. Valiliğimizle birlikte organize etmiş olduğumuz bu davetimize teşriflerinizden dolayı şehit yakınlarına, gazilerimize çok teşekkür ederim. Bu vatan uğrunda canını feda edenler, gazi olanlar, mücadele edenler bu vatanı bize teslim etmiş olan insanlardır. Çanakkale’de Kurtuluş Savaşında bu mücadele verildi, bugün de veriliyor, yarın da bu mücadele verilmeye devam edecektir. Ancak Ülkemizdeki vatan birliğimiz, devlet birliğimiz, millet ve bayrak birliğimiz inşallah hiçbir zaman bozulmayacaktır. Bu vesile ile şehit yakınlarına ve gazilerimize hayırlı ramazanlar diliyorum’ dedi.

“Şehit Olan Kahraman Evlatlarımızı Buradan Minnetle Yâd Ediyorum”

Vali Murat Zorluoğlu ise yapmış olduğu konuşmada; ‘Bu mübarek ayda, bu mübarek günde, bu güzel iftarda sizlerle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk ve bahtiyarlık duyuyorum. Belediye Başkanlığımız ile beraber organize ettiğimiz bu iftara icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bugün ülkemizin teröre ve teröristlere karşı vermiş olduğu mücadele öyle sıradan bir mücadele değildir. Bu bizim milletimizin, devletimizin bir beka meselesidir. Dolayısıyla bu mücadelede canlarını ortaya koyarak şehit olan kahraman evlatlarımızı bir kere daha buradan minnetle, rahmetle yâd ediyorum. Tekrar hepinize baş sağlığı dileklerimi iletiyorum. Bu mücadelede Gazi olan siz kahraman evlatlarımız, ailelerinizle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamanızı temenni ediyorum.’

Vali Murat Zorluoğlu: Şehitlerimizin Bizlere Birer Emanetisiniz

Sizler şehitlerimizin bizlere birer emanetisiniz diye sözlerine devam eden Vali Murat Zorluoğlu; ‘Biz sizlere o gözle bakıyoruz, o nazarla bakıyoruz ve sizlerin meselelerini, sizlerin sorunlarını öncelikli olarak çözmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Çocuklarınızın eksikliğini, eşlerinizin eksikliğini hissedeceksiniz ama inşallah başka eksikliklerinizi hissetmemeniz için devletimiz elinden gelen gayreti gösteriyor.  Allah memleketimize, milletimize zeval vermesin.  Hepinize güzel bir iftar temenni ediyorum. Bize ramazana ulaştıran yüce Mevla’dan sağlık, huzur ve afiyet içerisinde bayrama da ulaştırmasını niyaz ediyorum’ dedi.

Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu iftar programı sonunda Şehit aileleri, Gazilerimiz ve yakınlarıyla tek tek ilgilenerek sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 22:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137