Kahveciler Yardım Bekliyor: “Koronadan Değil, İşsizlikten Öleceğiz”

Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt, kahvecilerin mağdur olduğunu belirterek, “Koronadan değil, işsizlikten öleceğiz” dedi.

Kahveciler Yardım Bekliyor: “Koronadan Değil, İşsizlikten Öleceğiz”

Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt, 9 aydır kahvecilerin iş yapamadığını söyledi.

BOZKURT: ESNAFIMIZIN MAĞDURİYETİ GÖZLE GÖRÜLÜR

Başkan Bozkurt, “Kahveciler 8-9 aydır doğru düzgün siftah yapmadan eve gidiyor. Çocuklarının ihtiyaçlarını göremiyorlar. Bu konuda çok mağdur esnafımızın. Esnafımızın mağduriyeti gözle görülür. Herkes mağdur”dedi.

BOZKURT: HİÇBİR YERDEN YARDIM GELMEDİ

Deprem nedeniyle esnafa verilen krediden kahvecilerin faydalanmadığını ifade eden Bozkurt, “Deprem nedeniyle kısmen 50 bin lira faizsiz kredi aldılar. Onunda günü geldi. Ödemeye de sıkıştılar. Yok ki ödesinler. Kiralar hat safhada. Keşke kahveler açılmasaydı da dükkan sahipleri kirayı verin günü geçiyor demeseydi. Kahvecilerimiz perişandır. Büyük mağduriyeti kahveciler çekiyor. Neden çekiyor? Her esnaf KOSGEB’ten para aldı. Kahveci alamdı. KOSGEB’ten bir kahvecim alamadı. Hiçbir yerden yardım gelmedi. Giden valimiz Ramazan’da koli verdi biraz kahvecilerimize. En ufak destek başka yerden gelmedi. Parasal olarak ne vali beyden ne de belediyeden para verilmedi. Piyasaya da sorun” diye kaydetti.

BOZKURT: BİR AN EVVEL KAHVELERİMİZDE OYUNLARI SERBEST ETSİNLER

Başkan Bozkurt, korona virüsten ölmeyen kahvecilerin, işsizlikten öleceğini belirterek, “En başta sigara bizi öldürdü. Deprem bizi öldürdü şimdi de pandemi öldürdü. Koronadan kahveci esnafı ölmez. Biz koronadan değil işsizlikten öleceğiz. Kahvecinin ekonomik durumu yok. Büyüklerimizden rica ediyoruz; bir an evvel kahvelerimizde oyunları serbest etsinler. Ekonomi konusunda zaten yardım eden yok. Ama kendi ayaklarının üzerinde durması için bir an evvel oyunların serbest olması lazım” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Casemiro
Casemiro - 3 yıl Önce

Şu esnafa soyleyinde sokaklara kaldirimlara masa atip milletin karisina kizina azgin kopek gibi bakan yaratiklara meydan vermesinler dukkan neyine yetmiyor millet kaldirimdan geçemiyor başkan olmak biraz çalişmayi gerektirir uyuma işinizi dogru durust efendilikle yapin

Kürşat
Kürşat - 3 yıl Önce

Bu ,sokaklara masa atılıp,işgal ve rahatsız edici durum var , doğru.Ama ekmeğini oyunlu kahvelerden temin edenlerin durumu vahimden öte korkunç,bu adamlar ekmeğini yaklaşık 6 aydır, işçisi, Ocakcısıyla nasıl temin edecek,tek kelimeyle kıyamet bunların başına çökmüş gibi.Herkes çalışıyor,bu insanlarımız aç kapa yapıp kazançsiz haldeler.Yoneticiler insaf,vicdan edin.

SIRADAKİ HABER

banner137