‘Kantinbüs’ Kantini Bulunmayan Köy Okulları İçin Yollarda

Elazığ’da kantini bulunmayan köy okulları için hayata geçirilen Kantinbüs, köy köy dolaşarak öğrencilere ücretsiz hizmet veriyor.

‘Kantinbüs’ Kantini Bulunmayan Köy Okulları İçin Yollarda

Kantin İş -Sen Elazığ Şubesi, kırsal kesimlerdeki kantini bulunmayan okullarda kantin hizmeti sunulması için harekete geçti. Bu çerçevede bir minibüs alındı.

Yeniden tasarlanarak kantine dönüştürülen minibüse Kantinbüs ismi kondu. Faaliyete başlayan Kantinbüs’ün bugünkü durağı Mollakendi İlkokulu oldu.

Teneffüse çıktıklarında Kantinbüs’ü karşılarına gören minikler büyük sevinç yaşadı. Sıraya giren öğrenciler, çizdikleri resimleri Kantin İş-Sen Kadın Kolları Başkanı Leyla Yıldırım’a vererek ücretsiz hamburger ve içecek aldı.

Büyük mutluluk yaşayan öğrenciler, Kantinbüs'ün her zaman gelmesini istedi.

YILDIRIM: KANTİNBÜS, KANTİNİ OLMAYAN KÖY OKULLARINA GİTMEYE DEVAM EDECEK

Kantinbüs hakkında bilgi veren Kantin İş-Sen Kadın Kolları Başkanı Leyla Yıldırım, “Kantin-İş Senin Kantinbüs projesi bugün çok şirin bir beldemiz olan Mollakendi beldesine geldi. Bugün burada öğrencilerimize buluştuk. Kendilerine ücretsiz ürünleri dağıttık. Mutluyuz ve heyecanlıyız. Böyle bir projeyi ilimize sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Buradaki çocuklarımızın keyfi inanılmazdı. Kantinbüs, kantini olmayan köy okullarına gitmeye devam edecek” dedi.

YUMUŞAKKAYA: ÇOK BEĞENDİK

Çok mutlu olduğunu dile getiren öğrencilerden Süleyman Yumuşakkaya, “Kantinbüs geldi. Bize ekmek arası köfte verdi. Yanlarında içecekler verdi. Çok beğendik. Merakla bekliyorduk. Onlar için resim çizdik” diye konuştu.

KAYA: ÇOK SEVİNDİK

Öğrencilerden Zeliha Kaya ise, “Kantinbüs geldi. Bize hamburger, süt verdi. Bizde onlara hediye verdik. Çizdiğimiz resimleri ve boyadığımız ürünleri onlara verdik. Çok sevindik” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
a
a - 1 yıl Önce

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu lisesi yanındaki ormanlık alanda gencecik öğrenciler günün her saatinde uyuşturucu kullanıyor. Burası tam şebekenin odağı günde en az 50 kişi gelip uyuşturucu kullanıyor. Kaç kere ihbar ettik ne gelen var ne giden. Yazıktır bu gençlere engelleyin şu mübarek gün

Polat 23
Polat 23 - 1 yıl Önce

Bi kantibus eksikti dersiniz hangi köye gitmiş yazıkonak geçtikten sonra

SIRADAKİ HABER