Kantincilikte Önemli Adım

Kantinciler iş sen genel merkez kadın kolları başkanı Leyla Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ile bir araya gelerek projelerini sundu.

Kantincilikte Önemli Adım

Kantinciler iş sen genel merkez kadın kolları başkanı leyla yıldırım, il milli eğitim müdürü Feyzi Gürtürk ile bir araya gelerek projelerini sundu.

"AMACIMIZ SORUNLARA ÇÖZÜM BULMAKTIR"

“Kantin iş sendikası Türkiye’de geçen yıl kurulmuş bir sendikadır

Amacımız kantincileri bir çatı altında toplayarak kamu kurum ve kuruluşlarında sorunlara çözüm bulmaktır” ifadelerini kullanan Leyla Yıldırım, “Elazığ’da kantin iş temsilcisi olarak ben görev yapmaktım aynı zamanda Türkiye kadın kolları başkanı olarak da bugün buradayım” dedi.

“ON PARMAK ON PROJE”

Yıldırım, “Sayın müdürümüze on maddelik bir projemizden bahsettim “On parmak on proje” projemiz inşallah bunları tek tek müdürümüzle

birlikte uygulanabilir bir proje kapsamında ilimizde ve Türkiye’de emsal olmak adına uygulayacağız” ifadelerinde bulundu.

YILDIRIM: KANTİNBÜS ELAZIĞ’DA KÖY OKULLARINA HİZMET VERECEK”

Yıldırım, “Önemle üzerinde durduğumuz konulardan biriside Kantinbüs, Kantinbüs kantini olmayan köy okullarına giderek oradaki öğrencilerimize Sağlık Bakanlığının bizlere sürekli ön gördüğü hijyenik ve sağlıklı ürünler üreterek bir günlük kantincilik hizmeti yaparak onlara kanticilik kültürü anlatacağız. İnşallah müdürümle ilk projemizde bu olacak Elâzığ’da ki köy okullarına giderek bu kültürü yaşatmaya çalışacağız” dedi.

“ANNE İLE KANTİN MODELLERİ”

Öte yandan Yıldırım, “Artık Kantinlerimize Kadın Elininin Değmesini İstiyoruz Kadınlarımızın Devlet Teşvikleri ile mutfaklarında Sağlıklı Ve Hijyenik ürünler üretmeleri İstiyoruz. Bununla ilgilide Türkiye’de ‘81 ilde 82 Kadın Eli Projesi’ni inşallah çok yakın zamanda Sayın Emine Erdoğan’a götürerek projemizi Türkiye’de ses getirmesini istiyoruz” açıklamalarını kaydetti.

GÜRTÜRK: ÖZELLİKLE HİJYEN KONUSUNDA DİKKAT EDİLMELİ

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise amaçlarının kantincilerin okullarda özellikle hijyen konusunda dikkat etmelerinin olduğunun altını çizerek

“Bizim amacımız çocuklarımıza dengeli beslenme komsunda en uygun şekilde hizmet etmelerini istiyoruz. özellikle hijyen konuşa dikkat etmelerini istiyoruz çocuklarımıza daha rahat ortamda daha temiz ortamda beslenmelerini büyümelerini ve gelişimlerini sağlayacak ürünlerin bulunması konusunda çalışmalarını yapılmasını istiyoruz” dedi. 

GÜRTÜRK: ZATEN BUNLAR KANUNEN YAPILMASI GEREKENLER

Gürtürk konuşmasının devamında  “Zaten bunlar kanunen yapılması gerekenler, önemli olan güzel bir şekilde sumak ve hizmet etmek, gerçekten ben tüm kantincilerimize buradan teşekkür ediyorum,   amacımız ilimizde çocuklarımızın ve ailelerimizin içlerinin rahat edeceği şeklîde kantinlerin işletilmesi” açıklamalarını kaydetti.

Konuşmaların ardından Başkan Yıldırım, Müdür Gürtürk’e 10 maddelik hazırladığı projeyi dosya halinde sundu.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7