Kanyonlar İçin Tanıtım Videosu Yapıldı

Elazığ Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, bir süre önce keşfi gerçekleştirilen Saklıkapı ve Karaleylek kanyonlarının turizme kazandırılması için çalışmalarına bir yenisini ekledi. Ulusal ve yerel medyalarda yayınlanacak olan tanıtım videosunda kanyonların eşsiz doğası anlatılıyor.

Kanyonlar İçin Tanıtım Videosu Yapıldı

Doğa harikası kanyonların turizme kazandırılması için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden yeni bir çalışma daha.

KENDİNE HAS FLORA VE FAUNASIYLA DİKKATİ ÇEKİYOR

Baskil ve Keban ilçe sınırları arasında Karakaya Baraj Gölü kıyısından başlayarak yer yer yarım metreye kadar daralan genişliği ve bazı kısımlarda 200 metreye varan yüksekliğiyle 4,5 kilometrelik vadi tabanı boyunca uzanan Saklıkapı Kanyonu, benzersiz karstik oluşumları, mağaraları, kaya fosilleri, kendine has flora ve faunasıyla dikkati çekiyor.

MUHTEŞEM DOĞASIYLA ZİYARETÇİLERİNİ CEZBEDİYOR

Keban Baraj Gölü'nden başlayarak tekneyle gezilebilen 40 kilometrelik Karaleylek Kanyonu da alabalık tesisleri, sarp kayalıkları, karstik mağara oluşumları, tarihi mağara yerleşimleri, mağara tavanlarından sarkan yetişmiş ağaçları, karaleylek, martı, şahin gibi kuş türleri ve muhteşem doğasıyla ziyaretçilerini cezbediyor.

33 SANİYELİK BİR TANITIM VİDEOSU HAZIRLADI

Valiliğin desteğiyle sağlanan modern tur teknesi ve çevredeki balıkçı tekneleri vasıtasıyla rahatlıkla gezilebilen kanyonların, turizme kazandırılması için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 33 saniyelik bir tanıtım videosu hazırladı.

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 21:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
gakgo
gakgo - 3 yıl Önce

karaleylek kanyonu diyorsunuz da bi tane kara leylek göremedik kaç aydır. böylesi önemli bir şey fotoğraflanmaz mı

ramazan elbir
ramazan elbir - 3 yıl Önce

Her iki kanyonla ilgili gerekli tanıtımlar hala çok yetersiz,Elazığ il içinde ve Baskil ilçe merkezinde tabela dahi yok.Bu tür bir turizm kozunu Elazığ iyi oynamalıdır.Elazığ tanıtımı ve ekonomisi için oldukça önemlidir.Yurt dışından ve yurt içinden Elazığa turist akını sağlanabilir.Tabi bunun için gerekli tanıtım ve konaklama altyapısınında oldukça iyi olması gerekir.

serdar ilkiz
serdar ilkiz - 3 yıl Önce

Elazığ ve Baskil adına önemlidir.Harput,Sivrice,Keban derken Baskil kanyonları Elazığ adına mutluluk verici.Tanıtımlar yetersiz Elazığ içinde bile farkında olan bilen sayısı çok az

Karayolundan Ulaşım Sorunu Var.
Karayolundan Ulaşım Sorunu Var. - 3 yıl Önce

Karayolundan ulaşım sorunu var. Milletvekili Necati Çetinkaya döneminde Elazığ Baskil üzerinden Malatya Arguvan ve Hekimhandan Malatya Sivas yoluna bağlanacak yol yapılacak alt kısma da köprü olacaktı. Bu olsaydı Elazığ Sivas karayolu bu bölgeden geçecekti. Turizm adına derya olan bu bölgeo zaman şahlanır

.
. - 3 yıl Önce

Videoyu nenemde yapar. Önemli olan yollarını yapmak, daha sonra tekneleri faaliyete sokmak, daha sonra birkaç işletme açmak. Tekne olmadıktan sonra be ne yapayım kanyonu.Gidin halfetiye bakın 100 lerce tur teknesi var.

dede
dede @. - 3 yıl Önce

neneniz yetenekli biriymiş, onunla nekadar iftihar etseniz azdır..

ahmet gakgo
ahmet gakgo - 3 yıl Önce

yolu olmayan teknesi olmayan yerin ne kadar tanıtımını yaparsanız boş. yolu geçtim tabela bile yok.

SIRADAKİ HABER

banner137