Karakoçan İlçesi'nde Toplu Açılış

Bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a Gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Karakoçan ilçesinde Okul, Pansiyon ve Cami açılışı gerçekleştirdi.

Karakoçan İlçesi'nde Toplu Açılış

Elazığ’a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, havalimanından Karakoçan ilçesine geçtiler.

 

Bakan Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Karakoçan’da Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Dumandağ, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Özay Eryürek, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan ve Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumadağ’la birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Bakan Tüfenkci ilçe sakinleriyle sohbet edip, vatandaşların sorunlarını da dinledi.

 

Heyet daha sonra Karakoçan kaymakamlığına geçti. Karakoçan Kaymakamı Cemil Sarıoğlu ile bir araya gelen Bakan Tüfenkci, ilçe hakkında bilgi aldı.

 

Heyet daha sonra TOBB İmam Hatip Lisesi ve Pansiyonları ile cami açılışı programına katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ziyaret ve desteklerinden dolayı Bakan Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti..

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan ise Bakan Tüfenkci ile TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun her zaman yanlarında olduklarını belirterek, şehrin gelişimi ve değişimi sürecinde ciddi katkıları olduğunu söyledi.

 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da konuşmasında Elazığ’ın önemine vurgu yaptı ve okul pansiyon ve caminin ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Şehre önemli yatırımların kazandırıldığını ifade eden Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ise desteklerinden ve ziyaretlerinden dolayı Bakan Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise konuşmasında “İmam Hatip okulları bizim için oldukça önemlidir. Ben bu tür projelerin ve yatırımların devam etmesini diliyorum. Elazığ’a elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” diyerek okul pansiyon ve caminin ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Bakan Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu daha sonra Karakoçan ilçesinden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 17:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137