Kasım Ayı Belediye Meclis Toplantıları Sürüyor

Elazığ Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantıları üçüncü oturumuyla devam etti. Toplantıda meclis üyeleri, riskli yapı stokunun azaltılması için belediyenin vatandaşa kolaylık sağlaması gerektiğini savundu.

Kasım Ayı Belediye Meclis Toplantıları Sürüyor

Elazığ Belediye Meclisi’nin kasım ayı toplantıları üçüncü oturumuyla devam etti.

Toplantının üçüncü oturumuna AK Parti Belediye Meclis Üyesi Sami Güzel başkanlık yaptı.

Rüstem Paşa ve Mustafapaşa Mahallelerinde bulunan gayrimenkullerin 5 yıllığına imar istimlak programına alınması ile ilgili teklif görüşülürken MHP’li Meclis üyesi Behçet Susmaz söz aldı ve belediyenin imar istimlak programının olmadığını savundu.

Mecliste daha sonra imar planı revizyonuna yapılan itirazlar görüşüldü.

Raporlar görüşülürken, İmar Komisyonu üyesi Süleyman Soysal,  Orta ve ağır binalarında yüzde onluk emsal artışı ile ilgili imar komisyonun raporunun okunması istedi. 

İmar revizyonuna yapılan itirazlar görüşülürken, söz alan MHP’li Meclis üyeleri, meclis üyeleri, emsal artırımında mahalle sınırlandırılması yapılmaması ve riskli yapı belgesini getiren vatandaşlara yardımcı olunması gerektiğini istediler.

Toplantı diğer maddelerin görüşülmesi ile sona erdi.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
ucuz siayaset
ucuz siayaset - 8 ay Önce

mhp grubu burada elazığın geleceğini vatandaşa şirin görünecem diye satnmmya çalışıyor yazıklar olsun. istiyorlarki tüm elazığ nailbey izetpaşa mahalleleri gibi sıfır yeşil alan dar yollar yapışık binalar ve sıfır otopark olsun.
bunun adı düpe düz ucuz siyasettir. akp den böyle düzgün bir duruş hiç beklemezdim. sosyal donatı düşmanı ve elazığın geleceğinin düşmanı mhp. yüz yıl daha belediyeyi alamaz bu kafayla

Bir Dost
Bir Dost - 8 ay Önce

Sosyal donatı diyen meclis üyesi yunanistandan mı gelmiş, babanın hayrına mı veriyorsun? Millet evini yıktırıp yaptıramıyor, yaşayacak çatısı yok, sen sosyal donatıdan bahsediyorsun. Millete bu kadar yabancı kalırsanız sizlere oy yerine yüzünüze

ABC
ABC @Bir Dost - 8 ay Önce

bu dost gibi elazığda olan 29 -30 kişi için şehrin 50-100 yılını mahfedecekler. şuan bile yetmeyen merkez mahallerin yollarını daha da daraltıp şehri yeşl alansız otoparksız bir yere çevirip. sonra şerifoğllarının eseri deyip cezayı ilk seçimde ona kesecekler. elazığ vicdanı geniş yollar istiyor. 3-5 menfaatçi ise yapışık 20-30 kat otoparksız yeşil alansız bol para getiren alengirli işler

SIRADAKİ HABER

banner103