Kavaklı: Kuralarının Toplu ve Karma Çekilmesi Kabul Edilir Değildir

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı 24 Ocak depreminin ardından yapılan deprem konutlarının AFAD tarafından karma çekilen kuraları ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Kavaklı, “Kuralarının toplu ve karma çekilmesi kabul edilir değildir” dedi.

Kavaklı: Kuralarının Toplu ve Karma Çekilmesi Kabul Edilir Değildir

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremin ardından yapımına başlanılan deprem konutlarının kuraları karma olarak çekildi.

Karma çekilen kuralar ile ilgili HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı yazılı bir açıklama yaptı.

KAVAKLI: KURALARININ TOPLU VE KARMA ÇEKİLMESİ KABUL EDİLİR DEĞİLDİR

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, “24 Ocak 2020 depremi sonrasında TOKİ konutlarının yapımı ve kura çekimleri ile ilgili yanlışlar devam ediyor. Yapımı biten konutların her kura çekimleri sonrasında kura ile ilgili gündeme düşen halkın tepkisi, yapılan yanlışların göstergesidir. Dilek ve Petek siteleri kura çekimleri yapıldığında hak sahipleri haftalarca mağduriyetlerini ve yapılan hataları dile getirdi. Karşıyaka mahallesinde vatandaşa ait arsalarda yapılan ve satışa çıkarılan konut ve dükkânların satışından halkın tepkisi üzerine ancak vazgeçilebildi. Son olarak yine toplu ve karma kura çekimi adeta bardağı taşıran son damla oldu. 4700 konutun kuralarının toplu ve karma çekilmesi kabul edilir değildir. Bu kura çekimi vatandaşı kendi mahallesinden ayrı başka bir mahallede yaşamaya mecbur bırakmıştır. Bazı blokların sadece zemin katlarının kuraya tabi tutulması, nüfusu kalabalık ailelere 2+1, nüfusu az olan ailelere de 3+1 dairelerin verilmesi büyük haksızlık olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca ‘Bizmişen’ gibi konumu gelişmeye elverişli yerlerdeki konutların ve 3+1 gibi geniş olan bazı dairelerin kuraya tabi tutulmaması söz konusu yerlerin ranta dönüştürüleceği algısını oluşturmuştur” ifadelerini kullandı.

KAVAKLI: BU USULSÜZLÜKLER HALKIMIZI RAHATSIZ ETMİŞTİR

Başkan Kavaklı, “HÜDA PAR olarak defaten konutların mahalle kültürüne uygun, halkın sosyal yapısına muvafık yapılması gerektiğini deklare ettik. Depremin yaraları halen taze iken barınma ile ilgili gelen bu usulsüzlükler halkımızı rahatsız etmiştir. Yanlışta ısrar etmenin manası yoktur. Bir an önce rahatsızlıkları sonlandıracak doğru yöntem ve uygulamalara dönülmelidir. Kura işlemi yeniden gözden geçirilmelidir. Kurası çekilen evler ile ilgili becayiş yolu ayrıca açılarak bir nebze de olsa yapılan yanlışı telafi yoluna gidilmelidir. Kurada ismi çıkan ve becayiş yapmak isteyen vatandaşlarımıza becayiş kolaylığı sağlanarak, birbirilerine rahatça ulaşacakları, buluşup anlaşacakları bir ortam hazırlanmalıdır” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Balık hafızası
Balık hafızası - 2 yıl Önce

Biz millet olarak balık hafızalı yız seçim zamanı gelince iki güzel lafla unuturuz bunları benim Gakkom böyle benim gakkom şöyle ver gazı bitti gitii

Deniz
Deniz - 2 yıl Önce

Elazığlı siyasilere hakkımı helal etmiyorum etmeyecem. 6 nüfuslu aileyiz 2+1 kümeste yaşayacaz. Toplu kura olacaksa BİZMİŞEN NEDEN TOPLU ÇEKİLMEDİ. Bu saçma ve altında rant yatan kuradan Elazığlılar cok rahatsiz ve sandıkta halkın yumruğunu göreceksiniz.

1
1 @Deniz - 2 yıl Önce

Bir şey olmaz. Bir dahaki seçimde yine oy verip barışırsınız.

Yeter
Yeter - 2 yıl Önce

Arkadaşlar ne beklıyorsunuz aaa villamı yoksa boğaz manzaralımı 180 aya tabı tutulacaz ve ödeme yapacaz kabul eden eder etmıyen şansını kaybedecek dıyor. İsdesekte isdemesekte bu kura cekıldı onemli olan bundan sonrakı süreçler. Çok şükür benim isdediğim yer çıktı. İnşAllah Allahım herkesın kalbıne göre verir. Elbelki üzüldüm komsularıma cevremdeki insana ama bızler halk olarak bazı şeyleride hak ediyoruz. Siyasi yönü ayrı kenara bırakalım. Hiç bir zaman oyvermedim vermemde. Ancak birazda olsa gözümüzü açalımmm

----
---- @Yeter - 2 yıl Önce

Evet. Tam da hak ettiğiniz şekilde yönetiliyorsunuz.

SIRADAKİ HABER