‘Kayıp Barış’ Okuyucularını Bekliyor

Araştırmacı yazar Av. İrfan Sönmez’in kaleminden çıkan “Kayıp Barış” okuyucularıyla buluştu. Türkiye’nin geçmiş ve şimdiki gündeminin konu edildiği kitapta Elazığ’ında siyasetteki etkisi yer alıyor.

‘Kayıp Barış’ Okuyucularını Bekliyor

Araştırmacı Yazar Av. İrfan Sönmez, düzenlediği programla son yazdığı “Kayıp Barış” kitabını tanıttı.

SÖNMEZ: “BİR ÜLKE EN ÇOK KALEMLE KORUNUR”

Ülke birliğinin sağlanmasında kitaplar büyük rol oynadığını ifade eden Araştırmacı Yazar Sönmez, Türkiye’yi dış tehditlere karşı kalem ve fikirlerle korumak gerektiğini söyleyerek, “Bir ülke sadece askerlerle korunmaz, bir ülke en çok kalemle korunur. Kalemle müdafaası yapılmayan bir ülkenin silahla tek başına müdafaası yapılmaz. Dolayısıyla dışarıdan gelen tehditlere karşıda bizim ilk yapmamız gereken şey ülkemizi kalem, fikir, düşünce, ülkemizin değerleri ile bizi var eden kültürümüzün kıymeti ile korumak ve müdafaa etmektir. Onun için bu milletin birliği için bu ülkenin sınırlarına dikilmiş bir kale gibidir. Eğer yazanın ülke bütünlüğü gibi hassasiyeti varsa yazarken her satırda her kelimede noktasında virgülünde bu hassasiyeti taşıyarak yazmaya çalışır.” dedi.

SÖNMEZ: “BENİ DEHŞETE DÜŞÜREN OLAYLARLA AYRINTILARLA KARŞILAŞTIM”

Kitapta çözüm sürecini ele aldığını belirten Sönmez, “Ben bu kitabı yazarken beni dehşete düşüren olaylarla ayrıntılarla karşılaştım. Gördüm ki çözüm sürecinde bize ve basına yansıtılanlarla aslında İmralı’da yapılan pazarlıklar arasında çok büyük farklılıklar var. Aslında çözüm sürecinin başarıya ulaşmaması Allah’ın bu millete lütfu olmuştur. Çözüm sürecinde pazarlık yapılan terör örgütünün silah bırakması değil. Pazarlık yapılan konulardan biri 23 tane ile özerklik verilmesi. Maalesef o günün yöneticileri Türkiye’nin 23 iline PKK’nın egemenliğine sunmayı, özerklik vermeyi kabul etmişler. Fakat çeşitli vesileler araya girerek bu ayrışmanın gerçekleşmesini engellemiş. Bu iller arasında Elazığ’da var. Okuyunca sizlerde büyük bir üzüntü duyacaksınız.” diye kaydetti.


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109