Kılıç: Millet İradesine İhanet Gayretlerini Beyan Etmişlerdir

Çemişgezek STK Platformu Dönem Başkanı Mehmet Hanifi Kılıç, “Emekli amirallerin gece yarısı yayınladıkları bu bildiri ayaklarımızın altındadır” dedi.

Kılıç: Millet İradesine İhanet Gayretlerini Beyan Etmişlerdir

STK Platformu Dönem Başkanı Mehmet Hanifi Kılıç, Emekli amirallerin yayımlamış olduğu skandal bildiri hakkında açıklamalarda bulundu.

KILIÇ: MİLLET İRADESİNE İHANET GAYRETLERİNİ BEYAN ETMİŞLERDİR

STK Platformu Dönem Başkanı Kılıç, “Türkiye'nin egemen ve tam bağımsız ülke kararlılığından, Silahlı kuvvetleri dahil olmak üzere devletin kurumlarının milletin emrinde, milletin iradesine, medeniyet ve inanç değerlerine hassasiyetle yol almasından rahatsız bir zevat, kendini açık etti. Vesayet döneminin tetikçisi, Milli irade esaslı sivil siyaset sürecinin emeklisi sıfatlarına haiz demokrasi sefili güruh, çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri açıklamayla, siyasete ve Millet iradesine müdahale etme niyetlerini gaflet, delalet ve Millet iradesine ihanet gayretlerini beyan etmişlerdir. Silahlı kuvvetler bünyesinden ihanet ve vesayet mankurtlarını temizleme iradesinin gerekliliğini, doğruluğunu ve isabetli sonuçlarını da teyit etmiştir. Bu açıklamanın amiral eskileri tarafından yapılmış olması, vesayet virüsünün, darbe mikrobunun, Milli irade karşıtlarının Silahlı kuvvetler de barındırılmadığını, milletin ordusunun millet düşmanlarından arındırıldığını tescil mahiyetindedir. FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş heves ve hedefleri, açıklamayla gün ışığına kavuşan kirli niyetleri milletimizle birlikte görüyoruz ve not ediyoruz. Milletimizin, bu türden hedefleri, niyetleri ve fiilleri, failleri, iştirakçileri ve azmettiricileri ile mahşeri vicdanında mahkum etme iradesini ve tarihin çöplüğüne gönderme dirayetini herkese bir kez daha hatırlatıyoruz” dedi.

KILIÇ: HADDİ BİLDİRİLMELİ, DARBE HEVESLİLERİ YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMELİDİR

Kılıç, “Türkiye'nin bekasının ve bağımsızlığının teminatı; Millet ve onun emsalsiz iradesidir. Bunun yakın tarihteki en büyük ve en haşmetli örneği 15 Temmuz’dur. 15 Temmuz gecesi darbecilere meydanı dar eden Millet, Türkiye’nin geleneğinden vesayeti, geleceğinden muhtıra ve darbeyi bir daha asla tekrar etmeyecek kadar kazımış, söküp atmıştır. Darbeye tevessül eden, milletin iradesini ve inanç değerlerini hedef gösteren, sivil siyasi iradenin hukukunu yok etmeye yeltenen herkese haddi bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Bir kısım kendini bilmez mütekait askerin sözde ülkenin bekasını düşündükleri izlenimi vererek siyasete müdahale etme cüretleri, hukuki açıdan ihanetin, fiili açıdan açık bir zavallılığın, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir. Ülkenin bekasını, devletin bağımsızlığını, milletin eğemenliğini tehlikeye sokan şeyin geçmişte 10 yılda bir yapılan darbeler olduğu, bu darbelerle bu ülkenin bütün kaynaklarının sömürüldüğü, emperyalizmin operasyon sahası haline getirildiğini unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu kapsamda ilk adım olarak “emekli amiral” tanımına sığınma imkanları sona erdirilmeli; rütbesini, üniformasını siyasete müdahale aracı olarak kullananların bütün rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden kazandıkları kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir. Vesayet muhipleri bilmelidir ki 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı milletin yazdığı destan bu ülke için sadece bir milat değil, şehitlerin kanıyla verilmiş bir ahittir. Biz şehitlerimize verdiğimiz sözün, Millet iradesinin yanında, ahdimizin arkasında darbelerin, vesayetin, emperyalizmin, ihanetin karşısındayız” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103