Kırmızıya Dönen Elazığ’da Vatandaşlar Birbirini Uyardı  

Korona virüs (Covid-19) risk haritasında kırmızıya dönülen Elazığ’da vatandaşlar, alınan kararlara uyulmadığını belirterek herkesi duyarlı olmaya çağırdı. Kent merkezinde ana caddelerde HES kodu uygulaması sürerken, vatandaşların gerek duymadıkça sokağa çıkmamaları istendi. 

Kırmızıya Dönen Elazığ’da Vatandaşlar Birbirini Uyardı  

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından korona virüs risk haritası güncellendi. Yeni normalleşme sürecine orta risk gurubunda sarı ile başlayan Elazığ, son tabloya göre 100 bin kişide 80.11 ile kırmızıya döndü.

Yüksek risk gurubuna geçilmesini kurallara dikkat edilmemesine bağlayan vatandaşlar, yine vatandaşları kurallara uyması konusunda uyardı. Öte yandan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda vatandaşların yoğun olarak kullandığı kent merkezinde cadde ile bağlantılı sokaklarında HES kodu kontrolü devam ederken, yüksek risk grubu kapsamında yeni kararlar alındı.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının yeniden getirildiği kentte, işletmelerin de yüz 50 eli kapasite ile çalışması kararlaştırıldı.

Alınan kurallara uyulmadığını belirten vatandaşlardan Veysel Tekin, "Çünkü uysa sonuç daha güzel olurdu. Denetimler yeterlidir, millet bunu uygulasa iyi olur” dedi. 

Vatandaşlarda gevşeme olduğunu aktaran Enes Songültekin ise "Bunun sebebi de bir önceki haritanın rahatlığından dolayı oldu. Millet de kendilerinde bu hastalığın bittiğini sandı. Vatandaşlar da kurallara uymadığı için ilk baştaki duruma dönebiliriz. Bu konuda vatandaşların kurallara uymasını rica ederim” diye konuştu. 

"BU ŞEKİLDE KIRMIZILAŞMA DEVAM EDERSEK KIRMIZILAŞMA DAHA DA ARTACAK"

Herkesin aynı şekilde önceki yaşamına devam ettiğini dile getiren Muhammed Türkdoğan, "Bu şekilde devam edersek kırmızılaşma daha da artacaktır. Vatandaşlarda gevşeme oldu, mesela yasaklar kaldırılmayacaktı. Özellikle vatandaşların maske ve mesafeye dikkat etmesini öneriyorum” şeklinde konuştu. 

"BİR DIŞARI ÇIKAMIYORUZ"

Kurallara uyulmadığını dikkat çeken vatandaşlardan Tümen Gülmez de “Erken gevşeme oldu. Hal böyle olunca da haritamız komple kırmızı oldu. Ben yetkililerden tek ricam, bu denetimleri sıkı yapması, halkımızın da bunlara uyup dışarı çıkmamasıdır. Görüldüğü gibi kötü oluyoruz. Biz dışarı çıkamıyoruz, biz hasta oluyoruz. Daha denetimli ve kötü kısıtlamalar olacak. Onun yerine biraz dikkatli davransak hem halkımız da dışarı çıkabilecek hem de daha rahat yaşarız” ifadelerini kullandı.

VİDEO

                  

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 00:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
23
23 - 3 hafta Önce

GAZİ CADDESİNDE YÜRÜRKEN HERKES ŞUNU DİYOR "YAV HELE ŞU MİLLETE, BELE EDERSEZ ZATEN BELLİDİ, ŞU KALABALIĞA BAK HELE HEPSİ BOŞ BELEŞ" VS. GİBİ ŞEYLER SÖYLENİYOR. AMA SÖYLEYENLERDE DAHİL KİMSE KURALLARA UYMUYOR VE ELDE TESPİH VE ALIŞ VERİŞ ÇANTALARI GEZMEYE DEVAM EDİLİYOR.

Alihan
Alihan - 3 hafta Önce

Allah aşkına bir şey anlayan varsa bana da anlatsın çocuklar sınava gidiyor herkes işine gidiyor hafta sonu yasak ..

Yk
Yk - 3 hafta Önce

Tamam milleti caddelere hes kodsuz almıyorsunuz ama polis noktasında kod göstermek için yüzlerce kişi iç içe bekliyor ana baba günü buna ne diyeceksiniz. Yazık günahyav

SIRADAKİ HABER

banner103