Kokucu Sülo Amca, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Elazığ’ın renkli simalarından “Kokucu Sülo” olarak bilinen Süleyman Meydanoğlu vefat etti. Merhum Meydanoğlu, Tunceli’ye bağlı Demirkapı Köyünde toprağa verildi.

Kokucu Sülo Amca, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Uzun yıllar Elazığ’ın cadde ve sokaklarında esans satarak geçimini sağlayan ve bu uğurda yaklaşık 50 ili gezen Süleyman Meydanoğlu, nam-ı değer “kokucu Sülovefat etti.

Yaklaşık 10 aydan buyana rahatsızlığından dolayı mesleğine devam edemeyen ve evinde tedavi gören Süleyman Meydanoğlu, pazartesi günü vefat etti.

1931 yılında doğan ve 18 yaşından itibaren Elazığ’ın çarşılarında seyyar esansçılık yapan Süleyman Meydanoğlu, yumurta topuk ayakkabı, şalvar, yelek ve ceketiyle kendine ve Elazığ’a özgü giyimiyle hafızalarda hep yer edinilen renkli bir simaydı.

Yıllar önce Halep’ten getirdiği esans camekânıyla Elazığ’ın cadde ve sokaklarında esans satan, samimi olduğu müşteri ve esnaflarla nüktedan konuşmalar yapan, şakacı, sivri dilli, hazır cevapçı ve hoş sohbetli “Kokucu Sülo dayı”, baba ocağında son yolculuğuna uğurlandı.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Sabah saatlerinde cenazesi Tunceli’ye götürülen Süleyman Meydanoğlu, merkeze bağlı Demirkapı köyünde toprağa verildi.

Medya grubumuz olarak 89 yaşında vefat eden 7 çocuk babası Süleyman Meydanoğlu’na, nam-ı diğer “kokucu Sülo dayı”ya Rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güngör
Güngör - 1 yıl Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Turan
Turan - 1 yıl Önce

Allah rahmetiyle muamele etsin.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109