Konserin Hazırlıkları Sürüyor

Elazığ Belediye Konservatuvarı Türk Müziği Korosu tarafından düzenlenecek konserin hazırlıkları devam ediyor.

Konserin Hazırlıkları Sürüyor

Elazığ Belediye Konservatuvarı Türk Müziği Korosu, kültür etkinlikleri programları kapsamında 12 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 20.00 de Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın himayelerinde tüm belediye camiasına ve hemen ardından 13 Aralık 2018 Perşembe günü ise tüm halka özel bir “Harput Müziği Konseri” sunacak.

Elazığ Belediye Konservatuvarı Türk Müziği Korosu Şefi Naci Sönmez yönetiminde gerçekleşecek olan konserde, birbirinden özel ezgileri seslendirecek olan koro, birçok yöreden türküler söyleyecek.

Koro Şefi Naci Sönmez, “ Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’ın sözlerini büyük bir hedef olarak aldık. ‘Türkiye'de ses getirecek konservatuarı kuruyoruz’ diyerek halkımıza açıkladı. Gerçekten bu söz çok manidar çok önemliydi bizim için. 70 kişilik heyet bugün ‘Harput Müziği Konseri’ ile iki katına çıktı. Yaklaşık 140 civarında hanende, sazende kadrosu ile Harput Müziğimizi icra etmek üzere önümüzdeki hafta 12 Aralık 2018 çarşamba günü belediye camiamıza, başkan yardımcılarımıza, belediye birim müdürlerimize ve belediyede çalışan tüm personelimize bir konser sunacağız. Aynı konserin ertesi günü Elâzığ halkına bu büyük dev kadro ile sunacağız. Bütün sanatsever halkımızı konserimize bu vesile ile davet ediyoruz ve bizi bugüne kadar destek veren bütün müzik severlere ve sanat camiasına şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER