Kovancılar’da Çekilen Görüntüler İle İlgili Abdullah Akın’dan Açıklama!

Kovancılar’da çekilen ve sosyal medyada gündem olan görüntüler sonrası muhalefet harekete geçti. CHP listesinden milletvekili adayı olan Saadet Partili Abdullah Akın o görüntüler ile ilgili açıklama yaptı.

Kovancılar’da Çekilen Görüntüler İle İlgili Abdullah Akın’dan Açıklama!

14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem Milletvekillliği seçimleri ile ilgili olarak Kovancılar'da çekilen bir görüntü sosyal medyada gündem oldu.

Görüntülerde mühürsüz oy çuvallarının İlçe Seçim Kurulu'na teslim edildiği iddia edilirken CHP listesinden aday olan Saadet Partili Abdullah Akın gece saatlerinde açıklama yaparak; "Mühürsüz en az 10 çuval oy tespit edilmiştir" dedi.

AKIN: BİRÇOK İLÇEDE DE HİLE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ

Akın konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Muhterem hemşehrilerim, Kovancılar ilçemizde sandık başında mühürlenip ilçe seçim kuruluna teslim edilmesi gereken, mühürsüz en az 10 çuval oy tespit edilmiştir. Avukatlarımız gece itiraz ederken, gelen mühürsüz çuvallara yetişememiş arkadan bir çok mühürsüz çuval girmiştir. Sosyal medyaya videoları düşmüştür. Bu durum asla kabul edilemez. Avukatlarımız itirazlarını yapmıştır. -Bunun dışında birçok ilçede de hile olduğunu düşünüyoruz. Buna ilişkin itirazlarımızı yaptık. Takip ediyoruz. -Kamuoyuna saygılarımla arz ederim”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137