Köy Muhtarından, Milletvekili Bulut ve TOKİ'ye Teşekkür

Uzuntarla Köyü’nde tartışmalara neden olan okulun TOKİ tarafından yapımına başlanacağının öğrenilmesinin ardından Köy Muhtarı Ali Özarslan açıklama yaparak hassasiyetlerinden ve emeklerinden dolayı AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’a ve TOKİ’ye teşekkür etti.

Köy Muhtarından, Milletvekili Bulut ve TOKİ'ye Teşekkür

Şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan Uzuntarla Köyü’nde taşımalı eğitim veren okul, 24 Ocak tarihinde ağır hasar alarak yıkılmıştı.

Depremin ardından köye yapılacak olan okul, önce yatırım programına alınmış daha sonra da şehir merkezindeki okul ihtiyacı nedeniyle yatırım programından çıkarılmıştı.

Ülke gündemine de giren okulun yapım işiyle ilgili TOKİ son noktayı koydu ve okulun ihalesini yaptı.

TOKİ tarafından köyle 8 derslikli okulun yapılacağının öğrenilmesinin ardından Uzuntarla Köyü Muhtarı Ali Özarslan, açıklama yaptı.

KÖY MUHTARINDAN, MİLLETVEKİLİ BULUT VE TOKİ’YE TEŞEKKÜR

Köy Muhtarı Ali Özarslan, “Taşımalı eğitim merkezi olarak eğitim yapıyoruz. Toplam öğrenci sayımız 200’ün üzerindedir. Okulumuzun yeniden yapılacağını öğrendik. Uzuntarla köyü ve çevre köyler olarak bu gelişme nedeniyle oldukça mutlu olduk. Okul sorununu böylelikle mutlu bir şekilde noktalamış olduk. Bizlerin sorunlarıyla ilgilenen ve yaşadığımız sorunu çözen AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’a ve TOKİ Başkanlığına teşekkür ederiz. İnşallah en kısa süre içerisinde binamız tamamlanır ve öğrencilerimiz okullarıyla buluşur” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hursit
Hursit - 4 ay Önce

MUHTARIM MUDUR VEKIL BEYIN ADAMI...YANI IYI KOTU POLIS OYNAMISLAR...KOMIK

SIRADAKİ HABER

banner103