Kuaför ve Güzellik Salonlarına Bir Günlük Tatil Uygulaması Ertelendi

Berber, kuaför ve güzellik salonlarının bir günlük tatil uygulamasının ertelendiği açıklandı. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, kararın 1 Temmuz 2023'e ertelendiğini duyurdu.

Kuaför ve Güzellik Salonlarına Bir Günlük Tatil Uygulaması Ertelendi

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Ticaret Bakanlığı ile yaptığı görüşmelerde aldığı bilgiye göre, 1 Ocak'ta başlaması beklenen berber, kuaför ve güzellik salonlarının bir günlük tatil uygulamasının ertelendiğini açıkladı.

Ekonomim.com'un haberine göre Özgener, İZTO'nun çok amaçlı salonunda yapılan meclis toplantısındaki konuşmasında asgari ücrette yapılan artışı çalışanların finansal zorluklarının giderilmesi açısından memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Çalışanların alım gücünün korunması için enflasyonla mücadelenin sürdürülmesinin kaçınılmaz olduğunu kaydeden Özgener, vergi dilimlerinin de enflasyona paralel olarak güncellenmesini gerekli gördüklerini ifade etti.

Enflasyonla mücadeleyi sadece baz etkisine ve söylemlere bağlamanın doğru olmadığını dile getiren Özgener, "Mutlaka bir programın veya paketin ortaya konması gerekiyor. Enflasyonu aşağı çekmeye yönelik kalıcı tedbirler ortaya koyamazsak ekonomide daha ciddi problemler yaşama olasılığımız da halen var. Enerji fiyatları ve kurlardaki artış ile kredi politikası, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesi ve asgari ücrette yapılan güncellemenin de enflasyondaki baz etkisini azaltacağını ve enflasyona ivme kazandıracağını unutmamak gerekiyor" diye konuştu.

1 TEMMUZ 2023'E ERTELENDİ

Özgener, kuaför, berber ve güzellik salonlarının haftada 1 gün kapalı kalma kararına ilişkin itirazlarını daha önce birçok kez dile getirdiklerini kaydederek, "Bugün Ticaret Bakanlığı ile yaptığım görüşme neticesinde Ticaret Bakanlığımızın 1 Ocak itibarıyla uygulamaya alacağını açıkladığı bu kararın 1 Temmuz 2023'e ertelendiği bilgisini aldım" ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109