Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Bölge Birincisi Elazığ’dan

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı “Kur’an kursları tarafından yapılan  güzel okuma yarışması bölge finali yapıldı.

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Bölge Birincisi Elazığ’dan

Kur'an kurslarında okuyan öğrencileri Kur'an-ı Kerim'i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla 18 yaş altı kız ve erkek öğrenciler olmak üzere iki kategoride düzenlenen "Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma" yarışmaları neticesinde illerde yapılan elemelerde birinci olan öğrenciler bölge finalinde yarıştı.

Erkekler kategorisinde altı ilin katıldığı yarışma sonunda Altınçevre Yatılı Erkek Kuran Kursu öğrencisi Halil Adal Çakar bölge birincisi oldu.

Korona virüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen yarışmaya Van İl Müftülüğü ev sahipliği yaparken, Ağrı, Bayburt, Bitlis, Elazığ, Erzincan ve Van illerin temsilen katılan Kur'an Kursu öğrencileri bölge birincisi olabilmek için mücadele etti.

Yarışma sonucunda Elazığ’ı temsil eden Altınçevre Yatılı Erkek Kuran Kursu öğrencisi Halil Adal Çakar bölge birincisi olarak Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı.Yarışmada Ağrı’dan Ahmet Yasin Ceyhan 2’inci olurken, Erzincan’dan Miraç Turgut ise 3’üncü oldu.

AYDIN: TÜRKİYE FİNALİNE KATILACAK OLAN ÖĞRENCİMİZE DE BAŞARILAR DİLİYORUM

Müftü Aydın, “Peygamber Efendimiz; "Sizin en hayırlınız Kur´an´ı öğrenen ve öğretendir" buyurmuştur. Dolayısıyla yavrularımızın yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i öğrenmesi için gösterilen bütün çabalar hadis-i şerifte belirtildiği üzere “en hayırlılar” kervanına katılmaktır. Bölge birincisi olan öğrencimizi, kendisini yetiştiren hocalarımızı ve ailesini tebrik ediyorum. Türkiye finaline katılacak olan öğrencimize de başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 12:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
İçler acısı
İçler acısı - 2 yıl Önce

Düşünsenize Allah resulü bütün hayatını sıkıntılara gererek vakfettiği Kitabullah’ın yüzlerce yıl sonra düştüğü hal. Öldünüz hesaba çekileceksiniz çok güzel okudunuz, iyi ezberlemişsiniz öyle mi. Açın anlayın okuyun yaşayın diye gelen bir kitap. Burdan havanızı alırsınız. Güler misin ağlar mısın

SIRADAKİ HABER