Kurum: Elazığlılara Yuvalarını Teslim Ettik

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 24 Ocak depreminin ikinci yılında Elazığ’da deprem sonrasında verdikleri sözü tuttuklarını ifade ederek Elazığ depremi anısına bir video paylaştı. Bakan Kurum, “Elazığlılara yuvalarını teslim ettik” dedi.

Kurum: Elazığlılara Yuvalarını Teslim Ettik

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kısa süre içerisinde Elazığ’da TOKİ konutlarının yapımına başlanıldı.

Yıkıcı depremin ikinci yol dönümünde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Elazığ’da yapılan konutları paylaştı.

Elazığlılara verdikleri sözü tuttuklarını ifade eden Bakan Kurum, deprem anısına ve Elazığ’da yapılan çalışmalarla ilgili bir video paylaştı.

KURUM: ELAZIĞLILARA YUVALARINI TESLİM ETTİK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, verdiğimiz sözleri tuttuk; gönül ehli, kadirşinas Elazığlılara yuvalarını teslim ettik. Mehmet ağabey yeni, sağlıklı ve sıcak yuvasında ailesiyle huzurla oturmaya başladı; hayırlı uğurlu olsun” dedi.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2022, 21:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
ERCAN
ERCAN - 4 ay Önce

Sosyal devlet anlayışında deprem yaşanan bir ilde afetzedelere konut yapılır. Bu iyilik değil devletimizin bir görevidir. Yapılan konutların malzeme kalitesi, inşaat kalitesini kim denetledi? Kimse denetlemedi. Vatandaş evine girdi pimapeni elide kaldı. Çatlak mutfak tezgahı ile uğraştı. Kabaran parkeleri düzeltmekle uğraştı. Boyanın kalitesizliği ile uğraştı. 190 Lira aidat verip hiç bir şey yapılmamasını gördü. Koydukları üç beş kişiyi getirmekle uğraştılar.

Sivrice
Sivrice - 4 ay Önce

Sivricede daha insanlar konteynerda karın dibinde yaşıyorlar .koskoca iki sene bitti. Yazıklar olsun sayin bakan gelip konteynırda bir gece geçirsin bakalım yatabilirmi

Devlete can feda ama
Devlete can feda ama - 4 ay Önce

Devletn imkamları ancak bu kadar kötüye kullanılabilir di? Devran değişip yapılan ihalaler mercek altına alınırsa gerçekler bir bir ortaya çıkacaktır. Yüce Allah hiç bir yanlışı karşılıksız bırakmaz.

:(
:( - 4 ay Önce

İkrammış veya lütufmuş gibi ifadeleri bırakın. Deprem olmuş ev talebi artmış siz de gelip bu millete ev sattınız. Yapılan sadece taksit imkanları. Onu da bu milletin parası ile yaptınız. Umarım bir şeyler çalmamışsınızdır. Zira bu konuda oldukça mahir bir iktidar

Mavla bir daha göstermesin
Mavla bir daha göstermesin - 4 ay Önce

Hele sizin ktdarınızda hiç göstermesin. Arnvutluğa deprem konutları yaptınız süper, kendi insanınıza deprem konutu yaptınız berbat ve küllediniz. CebiziniDen yapmadını bizede paraylan sattınız. İhale ettiklerinide kazandı. Arnavutluğa hibe ettiniz. O kadar mlletinizi seviyorsanız hibe etsenize

Gakko
Gakko @Mavla bir daha göstermesin - 4 ay Önce

Sen gittin Arnavutluk dakileri gezdin herhalde.

Kral 23
Kral 23 - 4 ay Önce

Devlet işi millete bedava vermelidir lutuf değl yapılan binaalr berbat toki elazığı sattı

Sivriceli
Sivriceli - 4 ay Önce

Valla bizim Sivrice de kültür mahallesinde iki senedir yıktıkları evin yerine daha birşey yapmadılar. İki yıldır ortalıkta rezil olmuşuz.

Elazığ23
Elazığ23 - 4 ay Önce

Suriyeliler gitsinn diye sınırı binlerce ev yaptınız ama giden yok burada. Milletin evini yıktınız parayla geri sattınız güzel ticaret iki bakan sürekli buradaymış depremde namusu şerefi üzerine yemin etsinler yapılan deprem konutlarında ortaklıkları yada akrabalıkları olmadıklarına bizde diyelim ki hakikaten bizim için durmuşlar ayrıca konteyner kentte kalan vatandaşlar iyice işin suyunu çıkarmaya başladı 2 UFO birden yakanlar var ama evinde doğalgazı yakıp halen battaniye altında oturup kira ödeyenler var yeterince bakıldı vatandaşlara bi an önce kaldırılsın zaten yeterince zamlar insanların belini büküyor birde oradakılerin masrafları bize geliyor yeterli ve o kalanların bir çoguda artık rahata alıştı kira yok su yok elektrik yok birde yardımlar yeter bence suistamal etmenin anlamı yok önce onları kaldırın


SIRADAKİ HABER

banner109

banner117