Leyla Şahin Usta, Gençlere Tecrübelerini Anlattı

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Elazığ’daki temaslarını gençlerle noktaladı. Gençlik buluşmalarına katılan Leyla Şahin Usta, tecrübelerini gençlerle paylaştı.

Leyla Şahin Usta, Gençlere Tecrübelerini Anlattı

Elazığ’a gelerek bir dizi gezi ve incelemelerde bulunan Ak Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, gençlerle buluştu.

Elazığ’daki ziyaretini gençlik buluşmalarında gençlerle noktalayan Usta, tecrübelerini paylaştı.

“ÜNİVERSİTEYİ GEÇ BİTİRMEYE KÖTÜ BAKMIYORUM”

28 Şubat sürecinde tıp fakültesinden atıldığını anımsatan Usta, “Elazığ’da sabah başladığımız programların sonuncusunu gençlerle sonlandıralım istedik. Sizlerle buluşalım, biraz sizlerle sohbet edelim istedik. Başkanımız sağ olsun Haber verdi ayarladı sizlerle birlikte buluşmayım. Ben kendisine çok teşekkür ederim iyi bir ekip toparlamış maşallah. 28 Şubat döneminden beni bilenler vardır. Tıp Fakültesinde 5. Sınıf öğrencisiyken üniversiteden atıldım. Normalde 99 yılında mezun olacakken 2003 yılında mezun oldum. O da viyana üniversitesinden mezun olabildim. 10 yılda bitirdim fakülteyi. Üniversiteyi geç bitirmeye kötü bakmıyorum. Bazen uzayabilir üniversiteler. O süreçte yaşadıklarımız, mücadelelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızla halk mücadeleleri içinde o günden bu güne geldik. Şu anda milletvekiliyim ve genel başkan yardımcısı oldum. Hekimlik yapmasam da bir nevi hekimlik yaptığımı düşünüyorum. Toplumun sorunlarına çözüm bulmak için daha büyük açılardan bakıp daha geniş kitlelere hitap ederek çözüm bulma noktasında görev almak sanki bir hekimmişim gibi beni motive ediyor”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103