Lokantacı Esnafı Dert Yandı

Koronavirüs ile birlikte tüm sektörler zor dönemler geçiriyor. Yemek sektöründe hizmet veren lokantacıların temsilcileri, diğer sektörler gibi kredi ödemelerinin ertelenmesini bekliyor.

Lokantacı Esnafı Dert Yandı

Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan ve Hüseyin Keskin’in hazırlayıp sunduğu “Esnafın Sesi” programının bu defaki durağı lokantacı esnafı oldu.

Lokantacı esnafı sorunlarını dile getirdi.

Korona virüs döneminde bir süre kapalı tutulan, normalleşme süreci ile birlikte açılan lokanta sahipleri, eski günlerinin özlemini çekiyor.

“Elazığ çok perişan” diyen lokantacılar, devletin verdiği kredilerin ödemelerinin ertelenmesini bekliyor.

VİDEO

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Deniz
Deniz - 2 yıl Önce

Ulan günlük kârınız 5 binden 4 bine düşsün hemen işleriniz çok kötü oluyor demi Elazığı yediniz yediniz

.
. - 2 yıl Önce

80 gr kıyma 4 lira. 80 gr kıyma en ucuz yerde adana olunca 25 lira oluyor.
Bazı isim yapmış ama kebapları berbat olan ancak belli bir kesimin uğrak yerleri olan mekanların fiyatlarını söylemiyorun bile.
Lokantaların çoğunda hijyen yok. Berbat haldeler. Denetleyen kurum yok. Kesinlikle gıdanın hiç bir türlüsünün üretimine uygun olmayan arka taraflar ve mutfaklar var. Buralara gizli yerler, kapalı yerler müşteriler göremiyor. Yüksek duvarlarla kapatılıyor.

Elazığ Esnafı Dürüst(!) tür
Elazığ Esnafı Dürüst(!) tür - 2 yıl Önce

Ulan nası Bi memleket kimse de şükür yok sen kar etmeyip o işletmeyi kapatmayacsksın güleyim bari. En çok ağlayan esnafın bakıyorsun altında lüks araba ÇaydaÇıra da oturuyor. Asgari ücretli ve memur sıkıntı çekiyor bu ülkede. Birçok sektörden esnaf yakınım var acımayın bunlara hep yalan dolan. 1 malzeme alacaktım 3 yere sordum işte fiyatlar 1. Yer: 35 ikinci yer 25 üçüncü yer 40. Alın size temiz dürüst Elazığ esnafı. İyi ki İnternet var iyiki global büyük firmalar var.

Esnaf
Esnaf - 2 yıl Önce

Ben de esnafım 4 yıl önceye kadar para kazanıyorduk ama son 4 yıldır ancak başa baş gidiyordu ama şimdi Pandemi sürecinde 2 ay işyeri kapalı kaldı kirası yine ödendi onca masraf yap kapat çık olmaz.memur zihniyetiyle bu iş de yürümez düz mantık 5 e aldı 25 e sattısı yok.işçi var kira var bağkur ssk var elkt,su,doğalgaz, kdv,muhtasar,stopaj,muhasebe, ekmek,sebze,yağ,salça,bakliyat,baharat vs yüzlerce kalem var ve bunlar çok büyük meblağlar tutuyor. Sen kışın domates pahalı olur evine almazsın ama lokantaya gelince bol domates sövüş pişkin biber istersin. Ssk ödemezsin emekli olur iyi maaş ve tazminat alırsın. Esnaf 900 tl bağkur öder, tazminat yok, maaş da 2000 tl.şükredin en azından zırt pırt tatil yapıp 8 saat anca çalışıyorsunuz 1 kişinin yapacağı işi 5 kişi yapıyorsunuz

Tipik
Tipik @Esnaf - 2 yıl Önce

Tipik Elazığ esnafı ağzı. Sen fiyat f sorana azar da çekersin şimdi. Biz şükrediyoruz haberde olduğu gibi milleti fazla sömüremediği için ağlayan senin meslektsşların.

Ahmet çelik
Ahmet çelik - 2 yıl Önce

Şükürün olmadığı yerde hep şikayet olur,zaten herşeyden şikayetçi bir millet .Herköşe lokanta ve herkes keyfinde

Zırtto
Zırtto - 2 yıl Önce

Zırtto yemeği var mı gardaş.

SIRADAKİ HABER

banner109