Maddeler Görüşülüyor

İl Özel İdaresi 2017 yılı Faaliyet Raporu İl Genel Meclisinde oylanarak kabul edildi.

Maddeler Görüşülüyor

İl Özel İdaresinin Mart ayı toplantılarında gündem maddelerinin görüşülmesi sürüyor. Metin Baki Ölçücü başkanlığında devam eden görüşmelerde bugün İl Özel İdaresinin 2017 yılında gerçekleştirdiği çalışmaların anlatıldığı 2017 Yılı Faaliyet Raporu oylanarak kabul edildi.

Oylama öncesi İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu meclisin tek bayan üyesi olan Kâtip Üye Leyla Yanlıç’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Ardından bir sunum yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu İl Özel İdaresinin 2017 yılında müdürlükler ve ilçeler bazında yaptığı çalışmaları anlattı.

İl Özel İdaresinin 552 Köy ve 734 mezraya hizmet götürdüğünü ifade eden Sabuncu, görev alanlarında 4577 km yol ağı bulunduğunu, 2017 yılı çalışmalarıyla birlikte bu ağın 2548 km.sinin asfalta kavuşturulduğunu, 2025 km.sinin de stabilize durumda olduğunu söyledi. Tüm yol ağında asfalt oranının % 56’ya ulaştığını da kaydeden Sabuncu, yapılan çalışmalarla bu oranın daha da artırılacağını, 552 köyden asfalt yolu olan köy sayısının da 464’e ulaştığını söyledi. Bütün köy yollarının asfalt olması hedefiyle çalışmaların devam edeceğini açıklayan Sabuncu, konuşmasında daha sonra İl Özel İdaresinin 2017 yılında müdürlükler ve ilçeler bazında yaptığı çalışmaları anlattı, devam eden büyük projeler ve mali durum hakkında açıklamalarda bulundu.

İl Özel İdaresi 2017 yılı Faaliyet Raporu oylanarak kabul edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109