Mahalle Ligi Müsabakaları Tamamlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ve 51 ilde hayata geçirilen Mahalle Ligi Projesi, Basketbol, Voleybol ve Badminton branşlarında yapılan müsabakalarla tamamlandı.

Mahalle Ligi Müsabakaları Tamamlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2023 yılı içerisinde mahallelerde yaşayan 14-17 yaş arasındaki kız erkek bireylerin spor faaliyetlerine teşvik edilmesi, spor kapasitesi yüksek olan gençlerin tespiti ve kaybolmaya yüz tutmuş mahalle kültürünün yeniden canlandırılması amacı ile düzenlenen Mahalle Ligi Projesi, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Basketbol, Voleybol ve Badminton branşlarında düzenlenen "Mahalle Ligi" projesi tamamlandı.

15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu ve Gençlik Merkezi Açık Sahalar da yapılan turnuvalara, Voleybol Branşında 15 Kız – 15 Erkek takım toplamda 150 sporcu, Badminton branşında 32 takım 96 sporcu, Basketbol branşında 14 Kız – 16 Erkek toplamda 150 sporcuyla 3 branşta toplamda 396 sporcuyla düzenlenen müsabakalar sona erdi.

EREN: ŞEHRİMİZİ ŞAMPİYONA ŞEHRİ ELAZIĞ OLARAK NİTELENDİRMEK ADINA BU TARZ ETKİNLİK VE MÜSABAKALARIN SAYISINI ARTTIRACAĞIZ

Projeye yönelik açıklamalarda bulunan İl Müdürü Abdulsamet Eren; “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından unutulmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü yeniden canlandırmak, sporu gençlerimiz arasında yaygınlaştırmak, yetenekli gençlerimizi tespit etmek ve spora teşvik etmek, gençlerimiz arasında dayanışma, empati, iletişim ve takım içi aidiyet duygusunu geliştirmek amacıyla bu yıl 51 ilimiz de ilki düzenlenen "Mahalle Ligi Projesi" etkinlikleri kapsamında Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 3 branşta Badminton, Basketbol ve Voleybol branşlarında turnuva düzenledik. Mahalle Ligi projesinin yanı sıra Uzman Antrenörlerimiz ve çalışmalarımızla küçük yaştan itibaren spor kültürünü geliştirmek, yaymak ve gelişiminin en önemli basamağında sporu bir yaşam biçimi haline getirmek için Sporu Tabana Yayıyoruz sloganıyla şehrimizi Şampiyona Şehri Elazığ olarak nitelendirmek adına bu tarz etkinlik ve müsabakaların sayısını arttıracağız. 96 takım ve 396 sporcuyla etkinliğimizi tamamladık. Müsabakalarda dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyor, spor yaşamlarında başarılar diliyoruz, ifadelerine yer verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137