Mahalle Sakinleri Yetkililere Seslendi

Olgunlar Mahallesi sakinleri, mahallede ağır hasarlı binaların yıkımında elektrik direklerine zarar verildiğini bu nedenle mağdur olduklarını dile getirdiler.

Mahalle Sakinleri Yetkililere Seslendi

Olgunlar Mahallesi’nde bulunan ağır hasarlı binaların yıkımı esnasında elektrik direklerinin hasar alması ile elektrik kesintisinin olduğunu dile getiren Olgunlar Mahallesi sakinleri bu sorunun bir an önce çözülmesi için yetkililere seslendi.

“BİR AN ÖNCE TEDBİR ALINMALI”

Vatandaşlardan biri, “Binanın yıkımı için yıkım emrini veren, oraya imza atan kişi lütfen gelsin direkleri görsün, telleri görsün. Kabul ediyorlarsa bizde kabul ediyoruz. Ev sahibi olarak kabul ediyoruz. Direkler binanın bitişiğinde, teller binanın bitişiğinde. Dün elektrik 2 sefer gitti, TEDAŞ 2 sefer yaptı. Yıkımı yapan arkadaşta burada dedi ben TEDAŞ’a bildirdi. Diyorum ki elektriği kesin ben bunu 1-2 saatte yıkayım. TEDAŞ ilgilenmiyor. Şikayetim, TEDAŞ, Çevre ve Şehircilik, AFAD, Belediyeyse kimse imzayı buraya kim atmışsa, yıkım emrini kim vermişse düşünmedi mi? Buzdolabı 7 milyar, çamaşır makinası 5 milyar. Onlar yanarsa ne şirket öder, ne belediye öder. Yanarsa vay benim başıma. Vatandaşın mağdur olmaması için bir an önce tedbir alınmalı. Acemiyse kepçeci onu bilemem” dedi.

“BENİM NE MECBURİYETİM VAR ONU YAPTIRMAYA?”

Sürekli elektriklerin kesildiğini belirten mahalle sakinleri, elektronik eşyalarının bu nedenle bozulduğunu söyleyerek, “Biz Olgunlar Mahallesi olarak çok mağdur durumdayız. Arkadaşlarda biliyor benim 1.5 ay önce buzdolabımda yandı. Bütün kurumlara başvurdum kimse dolabımı yapmadı. Bin 200 TL verdim ben onu yaptırdım. Benim ne mecburiyetim var onu yaptırmaya? Muhtarımız ha var ha yok. Ben görmedim. İkide bir servis şoförlüğü yapıyor” ifadelerini kullandı.

“KİMSE İLGİLENMEDİ”

Bir diğer vatandaş ise, “Çok sıkıntıdayız. Tozdan durulmuyor, duramıyoruz. Bende esnafım burada. Dükkânımız kapalı. Tozdan dolayı kapatıyoruz. Belediyeyi aradım gelip su sepsin diye kimse ilgilenmedi” açıklamalarını kaydetti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
.
. - 3 yıl Önce

Muhtar hakkında konusanida muhtarida iyi tanıyom sormak istiyorum muhtar hikmet dursuna oy verirken aklın neredeydi kardeş kaç dönemdir adam kazanıyor. Mahalle muhtarı çin ne yapıyor peki hicbisey günün yarışı muhtarlıkta yok şoförlük yapiyon öncelikli işi o çünkü bı hicret mahalesinin muhtarına bak bide olgunlar mahalesinin muhtarına bak ama eleştiriye de önce kendine yap sen oy dinlenirken bu buhtara aklın nedeydi

Senak23
Senak23 - 3 yıl Önce

Ham memleket ne olacak. Muhtara bak ya servis şöförlüğü yapıyor mahallesinde yıkım varken.... Bir şey olmaz bir dahaki seçim yine aynı muhtara oy verirsiz nede olsa biz ....

murat
murat - 3 yıl Önce

bizim duvarlarimizi yiktilar yapmadilar ozel idare ihaleyi vermis mutaiti rahatsiz etme diyor bana bide

Murat
Murat - 3 yıl Önce

Muhtar mı var ortada olgunlar mahallesinde muhtarı görene aşkolsun çünkü kendisinin evi Sürsürü de ama ikameti olgunlar da ama gerçi kime anlatıyorum yine seçim olsa yine Hikmet e verirler

SIRADAKİ HABER

banner137