Mahalleli Yetkililere Seslendi

Dilek ve Petek Sitesi sakinlerinin ardından şimdi de Mustafapaşa ve Rüstempaşa Mahallesi’nde sesler yükselmeye başladı. Mahalle sakinleri, kura istemiyor, evlerinin metrekarelerinin artırılmasını bekliyor.

Mahalleli Yetkililere Seslendi

Dilek ve Petek sitesi sakinlerinden sonra şimdi de Mustafapaşa ve Rüstempaşa Mahallesi sakinleri seslerini duyurmaya çalışıyor.

Evleri ve iş yerleri yıkılan vatandaşlar, bir belirsizliğin içerisinde olduklarını belirterek, yetkililere seslendi.

ÇAKMAK: SIKINTILAR ŞU ANDA HAD SAFHADA

Vatandaşla birlikte yetkililere seslenen Mustafapaşa Mahallesi Muhtarı Yusuf Çakmak, “Adam üçüncü katta oturuyor, adama diyorlar ki ‘sana birinci kat düşecek’ adam diyor ki ‘ben kabul etmiyorum benim evimi yerinde vereceksiniz’ sıkıntılar bunlar, sıkıntılar büyük. Vatandaşı sabahleyin ikna ettik, gönderdik. Sağolsunlar vatandaşlarımız da bizleri dinlediler. Sayın valimiz ile de telefonda görüştük. Sayın valimiz de Allah müsaade ederse hafta içi olacak herhalde bildiğim kadarıyla bir toplantı yapacak burada birim müdürleriyle birlikte. Vatandaşımıza da bilgi verilecek. Ama Mustafapaşa ve Rüstempaşa ile ilgili sıkıntılar şu anda had safhada. Adamın dükkanı var 150 metrekare ama yapılan 50 metrekare. Adam diyor ki ‘ben kabul etmiyorum’ adamın dükkanı ön cepheye bakıyor; adama deniliyor ki ‘san arka cephede verilecek’ şimdi bir adaletsizlik başını almış gidiyor. Bakalım nereye kadar gidecek, ne olacak, nasıl olacak? İnşallah Cumhurbaşkanımız bir el atarsa bunu da çözecek. Bakanlarımızla birlikte” ifadelerini kullandı.

GÜL: NET BİR BİÇİMDE AÇIKLAMA YAPILSIN

Rüstempaşa Mahalle Muhtarı Yusuf Gül, “Yıkılıp yapılan evler eksik kalıyo9r. Tam çıkmıyor. İş yerleri eksik kalıyor. Vatandaş mağdur durumda. Esnafı da aynı, ev sahipleri de aynı. Metrekareleri küçük çıkmış itiraz ediyorlar. Kura çekimine itiraz ediyorlar. Esnafın iş yeri kaybolmuş itiraz ediliyor. Nereden verilecek bu? Dışarıdan verilecek. Bizim burada sıkıntımız büyük. Yüzlerce vatandaş her gün muhtarlığa geliyor. Bilgi kirliliği de var. Çıkıp açıklasınlar. Bu kadar ev eksik, bu kadar iş yeri eksik diye. Burada ne eksik, Net bir biçimde açıklasınlar” şeklinde konuştu.

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 20:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sefahan Eylül
Sefahan Eylül - 1 yıl Önce

BİR ŞEHRİN BELEDİYE BAŞKANI OLMAYINCA VATANDAŞIN HALİ BÖYLE OLUR. ŞEHRE SAHİP ÇIKMASI GEREKEN ŞAHİN ŞERİF HİÇBİR ŞEYLE İLGİLENMİYOR. ELAZIĞSPORDA BU ŞEHRİN PARALARINI SAÇACAĞINA MAĞDUR VATANDAŞA SAHİP ÇIKSIN.

Osman Çekici
Osman Çekici - 1 yıl Önce

45 yaşındayım böyle şehirle ilgisiz, vatandaşın sorununa duyarsız bir belediye başkanı görmedim. Şahin şerifoğlu çok başarısız bir belediye başkanı. Yazık bu şehre yazık.

Pertek Köprüsü
Pertek Köprüsü @Osman Çekici - 1 yıl Önce

Vekiller başarılı mı?

hüseyin
hüseyin - 1 yıl Önce

Geçti borun pazarı muhtar beyler .zamanında bu girişimi yapacaktınız. kendinizi bitirdiniz.bu saatten sonra dükkan yada evlerin metre karesi nasıl büyüyecekmiş.cumhurbaşkanı ne yapabilir.iş bilmez vekil,bld bşk,çevre müdürü muhtar olursa olacağıda bu

Kazım
Kazım @hüseyin - 1 yıl Önce

Sorunların kaynağı Çevre şehircilik tarafından Elazığ a 5 kat dayatmasıdır. Malatya da depremi yaşadı ama Elazığ Belediyesi gibi hemen kat düşürme şirinliğine girişmedi

murat
murat - 1 yıl Önce

yikim ekipleeinin saglam binalara zarar vermesini neden soylemiyorsunuz evlerimizden calinan kapi pencereleri

Ayhan
Ayhan - 1 yıl Önce

AFAD ve Çevre Şehircilik Müdürleri evlere şenlik. Müdürlükle alakaları yok.

Değişen Dönüşen Memleket
Değişen Dönüşen Memleket @Ayhan - 1 yıl Önce

Bu memlekette vekil olmasa emin olun Elazığ için çok daha iyi olurdu. Hiç değilse kurumların başına işe yaramayan düşük profilli isimler konulmazdı

Rüstempaşalı
Rüstempaşalı - 1 yıl Önce

Elazığn en eski mahallelerinden biri olan mahallemiz Ak Partiye her zaman destek verdi. Elimiz kırılaydı bu şerifoğlunu belediye başkanı seçmeyeydik. Reis tırnağı etmez bunlar. Haberi olsa bunları partiye sokmaz. Bu mahallede belediye başkanı artık görmek istemiyoruz. Valimiz bize sahip çıksın.

Zilfocu
Zilfocu @Rüstempaşalı - 1 yıl Önce

Ayıp çok ayıp,

Aytaç
Aytaç - 1 yıl Önce

Ne geldiyse bu vatandaşın başına sizin gibi yalaka muhtarların yüzünden geldi.

Mehdican
Mehdican - 1 yıl Önce

Hak sahibi kişi sayısı, yapılan konut veya dükkanlardan daha fazla ise bu durumda ne olacak. Dilek sitesinde çekilen son haberde bu durumda olanlar da var. Sorunlara en yetkili ağızlar cevap vermeliler!!


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109