Maliye Bakanı Naci Ağbal Elazığ’da

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Malatya’ya gitmek için bugün havayoluyla Elazığ havalimanına iniş yaptı ve burada değerlendirmelerde bulundu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal Elazığ’da

Elazığ Havalimanında Basın Mensuplarının sorularını yanıtlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal Cazibe Merkezleri ve Elazığ Defterdarlık binasının ihalesi hakkında açıklamalarda bulundu. İlk olarak Cazibe Merkezleri konusunu ele alan Ağbal, “Elazığ, Malatya bu bölge ekonomik açıdan kalkınma noktasında devlet olarak bizim çok önem verdiğimiz bölge. Devlet buraya ciddi anlamda yatırım yapıyor. En son bu Cazibe Merkezleri programıyla önemli bir teşvik paketini açıkladık. Bu güne kadar bununla ilgili yasal düzenlemeleri yaptık. Bakanlar kurulu kararlarını çıkarttık. Başvurularını aldık. Kalkınma bankası bu konuda esas uygulamayı yapan kuruluş. Kalkınma bankasında çalışmalarını hemen hemen tamamladı. Çok sayıda başvuru yapan şirketimiz var. Bölgeye olan ilgi ve alakayı gördükçe seviniyoruz.”

“Devlet Olarak Üzerimize Düşeni Yaptık”

“Farklı sektörlerde farklı ölçeklerde yatırım talepleri var. Bunlarla ilgili olarak ekonomi koordinasyon kurumu değerlendirmeleri süratle yapacak. İlk kazmayı vurmasını istediğimiz şirketlere bu desteği verdimizi açıklayacağız. Bütün illerimizin beklentisinin olduğunu biliyoruz. Sona geldiğimizde söyleyebilirim Kalkınma bakanımız son toplantıda gerekli açıklamaları yaptı, Başbakanımız gerekli talimatları verdi. Bir sürü başvuru aldık, değerlendirmeler yaptık. Firmaları açıklayacağız. Şu anda İnşaat sezonu, gerekli yer tahsislerinin yapılması gerektiği, kaynakların tahsisi, akabinde bu yatırımlara başlayacağız. Ardı da gelecek. Bir anda bütün firmaları değerlendirmek mümkün değil ama illerimiz bakımından en önemli gördüğümüz bu illerimizin kalkınmasına ve oradaki yatırım ortamında-a katkı vereceğimizi düşündüğümüz en kritiklerden başlayarak kademeli bir şekilde bunları arttıracağız. Devlet olarak üzerimize düşeni yaptık. Artık önümüzdeki günlerde bu işe fiilen devam edeceğiz” ifadelerini kullandı ve Elazığ Defterdarlık binası hakkında açıklamalarda bulundu.

Elazığ Defterdarlık Binasının İhalesiyle İlgili Son Durum Ne?

Elazığlı iş adamlarının kendisini çok şaşırttığını ifade eden Ağbal, “Normalde bu ihalede Elazığlı İşadamlarımızın elini taşın altına sokup ihaleyi alması lazımdı. Biz Elazığ’a vergi dairesi yapmak istiyoruz. Bunu yaparken de kat karşılığı inşaat modeliyle ihaleye çıktı. Bir daha çıktık ihaleye bu defa Elazığlı İş adamlarımız valiyle gerekli çalışmaları yapsın. Bu ihaleyi sonuçlandıralım. İhtiyaç var bizde istediğimiz için bu ihaleye çıktık. Ne olursa olsun hükmet olarak vergi dairesi ile ilgili yapmak istediklerimiz ortada” dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı açıklamaların ardından karayoluyla Malatya’ya geçti.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 18:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Haluk Karagöze
Haluk Karagöze - 6 yıl Önce

Maliye başka illerde binayı hep kendisi yaparken Elazığ'a arsanı sat kendin yap demesi manidar, ödenek konusunda Elazığ'a hep cimri davrananların bu tavsiyesi şaşırtıcı değil

SIRADAKİ HABER

banner137