Mamak’ta Yapay Zeka ve Görelilik Teorisi Ele Alındı  

Mamak Belediyesi’nin koordinesinde bilime meraklı genç yetenekler ve akademisyenler Matematiksel Bilim Toplantısı’nda bir araya geldi. Toplantıda, paradoks, yapay zeka ve görelilik teorisi gibi konular masaya taşındı.  

Mamak’ta Yapay Zeka ve Görelilik Teorisi Ele Alındı  

Türkiye’de ilk defa ileri teknoloji alanlarında yerel yönetim inisiyatifi ve modeli oluşturan Mamak Belediyesi, hayata geçirdiği Mamak Füzyon çatısı altında genç yetenekleri ve akademisyenleri Matematiksel Bilim Toplantısı’nda bir araya getirmeye devam ediyor. Her ayın ilk haftası gerçekleşen toplantının bu seferki konuları ise paradoks, yapay zeka ve görelilik teorisi oldu. Bilim meraklısı gençleri Füzyon çatısı altında toplayan bu önemli organizasyonda ise haftanın konukları Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri, Prof. Dr. Özlem Yeşiltaş, Prof. Dr. Adem Tekerek ve Prof. Dr. M. Tamer Koşan oldu.

KÖSE: TEKNOLOJİ VE BİLİME ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Mamak Füzyon ile dijitalleşen dünyada gençleri bilime yakınlaştırmayı hedeflediklerini aktaran Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Mamak Belediyesi olarak teknoloji ve bilime çok önem veriyoruz. Sosyal ve temel bilimleri kaynaştıracak olan Mamak Füzyon Merkezi’miz gençlerimize yeni ufuklar açan bir merkez haline geldi. Gençlerimizin dinamik gücünün farkındayız ve burada yaptığımız çalışmalarla onlara çağın ötesinde bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER