MEB'den LGS ve YKS Kararı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6'lık depremlerin ardından LGS ve YKS ile ilgili alınan kararları açıkladı. LGS'nin sadece 8. sınıfın birinci dönem konularından yapılacağını kaydeden Bakan Özer, "Bu yıl LGS’ye girecek öğrencilerimiz 2. dönem konularından, YKS’ye girecek öğrencilerimiz ise 12. sınıfın 2. dönem konularından sorumlu tutulmayacaktır" dedi.

MEB'den LGS ve YKS Kararı

Türkiye, 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki yıkıcı depremle sarsıldı.

Merkez üssü Kahramanmaraş'la birlikte toplamda 10 ilde büyük yıkımı beraberinde getiren felakette binlerce bina yerle bir oldu, hayatını kaybedenlerin ve yaralananların sayısı on binleri geçti.

Her geçen saat bilanço artarken bölge halkı ve Türkiye için yeni önlemler de alınıyor. Tüm yurtta okullar tatil de edilirken Milli Eğitim Bakanlığından LGS ve YKS ile ilgili yeni kararlar alındı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS'nin sadece 8. sınıfın birinci dönem konularından yapılacağını kaydederek "Bu yıl LGS’ye girecek öğrenciler 2. dönem konularından, YKS’ye girecekler de 12. sınıfın 2. dönem konularından sorumlu tutulmayacak" dedi.

DEVAM ŞARTI ARANMAYACAK

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer daha önce de deprem bölgesindeki okullarda devam şartı aranmayacağını açıklamış ve "2. dönemde tüm kademelerde devam şartı aranmayacak. Tüm öğrenciler istedikleri taktirde çevre illerdeki okullara nakilleri yapılacak" demişti.

Öte yandan Yükseköğretim Kurulu (YÖK),üniversitelerin bahar dönemine ilişkin önemli bir karar almış, ikinci bir duyuruya kadar üniversitelerin açılışını askıya aldığını duyurmuştu. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137