Mecliste İddialar Ortalığı Karıştırdı

Pazar günü gergin geçen İl Genel Meclis Toplantısı aynı gerginlikle beşinci oturumunu yaptı. Ağustos ayının son oturumunda, “Karakoçan’da MHP – HDP İttifakı” salonunun yeniden gerilmesine neden oldu.

Mecliste İddialar Ortalığı Karıştırdı

İl Genel Meclisi, Pazar günü gerçekleştirdiği dördüncü oturumunda, Cip köyünde bulunan jeotermal kaynak suyunun ardından kurulmasına karar verilen jeotermal kaynaklı tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesine il genel meclisinden seçilecek olan müteşebbis heyetine muhalefetten bir ismin olmaması nedeniyle gerilmişti.

KONU İLE İLGİ BİLGİ VERİLMESİNİ İSTEDİ

Tartışmalar Ağustos ayının son oturumunda da devam etti. İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet, Jeoloji Mühendisi çağırarak, konu ile ilgili bilgi vermesini istedi.

KOMİSYON KURULMASI TALEBİNDE BULUNDU

MHP meclis üyesi Osman Dilek ise, bilgi değil, komisyon kurulmasını talep ettiklerini söyledi.

MECLİSTE YENİDEN GERGİN DAKİKALAR OLUŞTU

Toplantıya çağrılan İl Özel İdare İmar ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nde Jeoloji Mühendisi Şaban Tunç’un bilgi aktarımının ardından, mecliste yeniden gergin dakikalar oluştu.

Meclis üyeleri, konuyu uzun süre görüştü.

MECLİS YENİDEN GERİLDİ

Maden Bağımsız İl Genel Meclis üyesi Cuma Telçeken konuşmaların ardından söz aldı, söylediği sözlerle meclis yeniden gerildi.

Telçeken’e cevap Meclis Başkanı İbrahim Şerbet’ten geldi.

ORTAYA FARKLI BİR İDDİA ATILDI

AK Parti Karakoçan İl Genel Meclis Üyesi Şemsettin Bal ise, farklı bir iddia ile ortaya çıktı ve “Karakoçan’da iki parti, AK Parti’nin kazanmaması için ittifak yaptı” dedi.

MECLİS ÜYELERİ UYARILDI

Başkan Şerbet, Bal’ın konuşmasının ardından yeniden meclis üyelerini uyardı.

MECLİS YENİDEN KARIŞTI

Kürsüye bu defa MHP Merkez İl Genel Meclis Üyesi Osman Dilek çıktı, onun da iddiaları, Karakoçan İlçesi’nde memurların hizmet yaptıkları gerekçesiyle uyarıldığıydı.

Bu iddialarla meclis yeniden karıştı.

MECLİS ÜYELERİNE BİRLİKTELİK ÇAĞRISI YAPILDI

Olaylara sükûnetle yaklaşan MHP Keban İlçe Genel Meclis Üyesi Cevdet Doğan kürsüye çıkarak, meclis üyelerine birliktelik çağrısı yaptı.

İDDİALARA CEVAP VERİLDİ

CHP Karakoçan İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Okçuoğlu da konuşmasında AK Parti Karakoçan Meclis üyesi Şemsettin Bal’ı hedef aldı, iddialarına cevap verdi.

YENİDEN SESLER YÜKSELDİ

Mecliste Bal ile MHP grubu arasında yeniden sesler yükseldi, MHP grubu Bal’a, “MHP – HDP” ittifakını ispatlamasını söyledi.

OTURUMLARI SONLANDIRDI

Meclis, ağustos ayı oturumlarını tamamlayarak, Eylül Ayı toplantının tarihini belirleyerek, oturumları sonlandırdı.

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7