Mehmetçik İçin Fetih ve Yasin Suresi Okudular

Molla bahri İmam Hatip Ortaokulu minikleri, barış pınarı harekatında olan Mehmetçik için Fetih ve Yasin suresi okudu.

Mehmetçik İçin Fetih ve Yasin Suresi Okudular

Barış Pınarı Harekatı Türkiye’yi tek yürek yaptı. Harekata destek verenlerin arasında yerini alan Molla Bahri İmam Hatip Ortaokulu Minikleri, Mehmetçik için kuranı kerim okudu, dualar etti.

GÜRTÜRK: DESTEK KAPSAMINDA BURADA BULUNUYORUZ

Dua programına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Askerlerimizin Barış Pınarı Harekatı kapsamında bin tane Fetih Suresi ve Yasin Suresi öğrencilerimiz ve aileleri tarafından okundu. Furkan Suresi’nde yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor; ‘duanız olmazsa Rabbimiz size ne diye değer versin’ diyor. Bizde bu kapsamda Molla Bahri Ortaokulumuz olarak düzenledikleri bu etkinlikte bu destek kapsamında burada bulunuyoruz. Ben okul idarecilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ESEN: BU İŞİ ÇOCUKLARIMIZ ORGANİZE ETTİLER

Molla Bahri İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Kenan Esen, “Yaklaşık bin tane Fetih ve Yasin Suresi okundu. Bu işi çocuklarımız organize ettiler. İşin en güzel tarafı aynı zamanda ailelerini de bu etkinliğe kattılar. Cuma akşamında sabahlara kadar aileleriyle birlikte anne, baba ve dedeleriyle diğer yakınlarıyla bu etkinliğe bu duaya katıldılar. Bu bir farkındalık. Biz orada değiliz ama manevi desteğimiz güvenlik güçlerimizin ve onlara destek olan personelin arkasında böyle bir etkinlik yaptık” şeklinde konuştu.

HABER: SITKI TAŞEL

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER