Mevlid Kandili İdrak Ediliyor

Son peygamber Hazreti Muhammed'in doğum günü olan Mevlid Kandili, bugün idrak ediliyor. Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin 1448’inci yılı olan Mevlid Kandilinde eller semaya açılacak; huzur, barış, af dilenecek ve şükür edilecek.

Mevlid Kandili İdrak Ediliyor

Bu gece İslam aleminin en hayırlı gecelerinden biri. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in  dünyaya gelişinin yıldönümü yine dua ve ibadetler ile geçirilecek. Camiler dolup taşacak ve eller semaya yükselecek. Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. Peygamber efendimizin doğum günüdür.

O'nun doğduğu çağda dünyanın her tarafında cehalet, zulüm ve ahlâksızlık almış yürümüş, Allah inancı unutulmuş, insanlık korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş, dünya yaşanmaz hale gelmişti.

Sevgili Peygamberimizin tebliğ ettiği İslâm dini ile dünya aydınlandı, tek Allah inancı ile kalpler nurlandı. Eşitlik, adalet ve kardeşlik geldi. O'na inanan toplumlar gerçek huzura kavuştu. O'nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır.

Peygamberimizin doğum yıldönümlerinde okunan mevlidleri saygı ile dinlemek, O'nun mübarek ruhuna salât ve selâm okumak hiç şüphesiz büyük milletimizin Sevgili Peygamberimize olan engin sevgi ve bağlılığının bir ifadesidir.

Mevlid Kandili’n kutlu olsun Elazığ…..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7