Mevlüt Or, İl Başkanlığı Görevine Başladı

İYİ Parti İl Bakanlığı’na seçilen Mevlüt Or, görevine başladı. Önceki il başkanı Yılmaz Serttaş’ın devir teslim törenine gelmediğini ifade eden başkan Or, partilerinin Elazığ’daki hedeflerini açıkladı.

Mevlüt Or, İl Başkanlığı Görevine Başladı

Geçen hafta ikini olağan il kongresinde İYİ Parti İl başkanlığı görevine seçilen Mevlüt Or, görevine başladı.

OR: KONGRE DELEGELERİMİZ BİZİ TERCİH ETTİLER

Mevlüt Or, “Bugün burada toplanmamızın nedenlerinden birisi devir teslim idi. Devir teslim için sayın İl Başkanımız Yılmaz Serttaş’ı aradım; bugün burada olacağını fakat kendileri bu saate kadar henüz gelmediler. Biz daha öncede devir teslimi yaptığımızda 19 Aralık 2019’da partimizin özellikle seçimleri dolayısıyla, kongreler dolayısıyla herhangi bir farklı bir şey yansımasın diye istifa ettik. Genel merkezimiz de bu konuda Yılmaz Serttaş Bey’i atadı. Tarafsız bir şekilde kongreler sürsün diye. Biliyorsunuz kongreler Ocak-Şubat aylarında genelgelerle karar almıştık yapılacaktı. Fakat malumunuz Elazığ’da bir deprem yaşadık. Akabinde korona virüs belası çıktı. Bundan dolayı ertelendi. Nihayetinde 16 Ağustos 2020 tarihinde kongremizi yaptık. İl başkanlığını devir teslimini yapmak üzere bugün kendilerini çağırdık. Biz seçildik. Kongre delegelerimiz bizi tercih ettiler, teveccüh ettiler. Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

OR: VEKİL ÇIKARTACAĞIZ

Elazığ’da en iyi şekilde teşkilatlanacaklarını ifade eden Mevlüt Or, “Nasıl başarı sağlayacağız, bizler nasıl teşkilatlanmayı mahallelerde, beldelerde, köylerde ve ilçelerimize insanlarımızın ayaklarına giderek el sıkarak, bütün arkadaşlarımızla görev dağılımı yaptıktan sonra gezmedik yer, gezmedik köy, gezmedik belde bırakmamak kaydıyla bizler bu çalışmaya bu organizasyonu yapmaya hazırlandık. İnanın Elazığ’da İYİ Parti’nin nasıl yüceleceğine, nasıl şahlanacağına biz burada Elazığlılara söz veriyoruz. Malumunuz daha önce biz kurucu il başkanıydık. Başkan yardımcısıydım, daha sonra il başkanı oldum. Sadece kongrelerin laf gelmesin, kendi delegelerini oluşturdu demesinler diye; biz genel merkezle istifa ettik. Tarafsız bir il başkanı atandı. Bunu sağladık. Bundan sonra hedefimiz Elazığ’da İYİ Parti ile nasıl faydalar teşkil edeceğiz diye bizler beraber bu yola çıktık. İnşallah Elazığ’da İYİ Parti’yi yücelteceğiz, vekil çıkartacağız. Bunun sözünü bütün arkadaşlarımdan aldım. Üye sayımızı 2020 yılı sonuna doğru hedefimiz 5 bin yapmaktır. Bunun sözünü veriyoruz. Bütün arkadaşlarımız da buna gerçekten gönüllü. Hevesli gördüm. Bizler İYİ Parti’yi Elazığ’da temsil noktasında çok iyi şeyler yapacağımıza ben canı gönülden bu yönetimden, il-ilçe yönetimden seçilen bütün arkadaşlarda bu ışığı gördüm. Bu çalışmayı, bu hevesi gördüm. Bundan sonra bunlarla beraber biz sahaya indiğimizde inanın Elazığ’da bütün Elazığlı hemşehrilerimizin tek tek elini sıkarak elini sıkmadığımız bir Elazığlı kalmamak kaydıyla bu sözü ben arkadaşlarımdan aldım” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kubo
Kubo - 2 yıl Önce

Mevlüt OR nedir Allahıza demezlermi bu orrr kim diye töbe Yarrabii töbe

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109