“Mikro İşletmeler Destek Paketi” Hayata Geçirildi

Kamu bankaları, KOBİ'lere yönelik 100 bin liraya kadar “Mikro İşletmeler Destek Paketi”ni hayata geçirdi.

“Mikro İşletmeler Destek Paketi” Hayata Geçirildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan ArslanMikro İşletmeler Destek Paketi”; kamu bankaları ve KOBİ’lere yönelik 100 bin liraya kadar harekete geçirildiğini açıkladı.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, KOBİ’lerin finansman sorunun çözümü ve içinde geçilmekte olan bu zor dönemde işlerini yürütebilmeleri amacıyla yapılan görüşmeler neticesinde 3 kamu bankamız tarafından KOBİ’lere yönelik olarak 100 bin liraya kadar ‘Mikro İşletmeler Destek Paketi’nin hayata geçtiğini söyledi.

ARSLAN: YÜZDE 11.5 FAİZ ORANLI KREDİ

Başkan Arslan destek kredisi ile ilgili olarak vermiş olduğu bilgide, “Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılan ortak açıklamaya göre KOBİ'lere yönelik 100 bin liraya kadar Mikro İşletmeler Destek Paketi hayata geçirilmiştir.

ARSLAN: AZAMİ KREDİ LİMİTİ İSE 100 BİN TL OLACAK

Mikro İşletmeler Destek Paketi ile KOBİ'lerin başta maaş ve kira ödemeleri olmak üzere; temel maliyetlerinin karşılanması böylelikle finansman ihtiyaçlarını giderilmesiyle beraber nakit desteği sağlanarak tedarikçileri ile aralarındaki nakit akışının korunması hedeflenmiştir. Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı olarak, 48 aya kadar vadeyle yıllık yüzde 11,5 faiz oranıyla kullandırılacak krediden, cirosu 3 milyon TL'ye kadar olan firmalar yararlanabilecektir. 1 milyon TL'nin altında ciroya ulaşan işletmelere 50 bin TL'ye kadar limit açılan kredide, 1 milyon TL ile 3 milyon TL arasında ciroya ulaşan işletmelerin azami kredi limiti ise 100 bin TL olacaktır.

ARSLAN: NAKİT İŞLETME KREDİSİ KULLANABİLECEK

Bu amaçla firmaların kredi limitinin en fazla yüzde 10'u nakit olarak serbest kullanıma bırakılacak, en az yüzde 90'lik kısmı ise işletme giderlerinin finansmanı amacıyla 3. kişilere ve satıcılara havale-EFT ve kurumsal kart üzerinden ödenecektir. Mikro İşletmeler Destek Paketi kapsamında Nakit İşletme Kredisi'nin yanı sıra firmalar, kurumsal kart, doğrudan borçlandırma sistemi (DBS), tedarik zinciri finansmanı mal alımına yönelik teminat mektubu (TZF), güvenceli çek, nakit çekimine kapalı kurumsal kredili mevduat hesabı ürünleri üzerinden Nakit İşletme Kredisi kullanabilecektir” değerlendirmelerinde bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 3 yıl Önce

Başkan seni ilk defa eleştireyim,artık halk olarak bu destek paketleriniz den bıktık,para al,faiz öde, fukara halka fatura et.Bu mudur ticaret,batsın böyle ticaret.Anamizi bellediniz birde marifetmis gibi sunuyorsunuz, sırıtan bir fotoğrafla.Yakismadi,Gakgo.

SIRADAKİ HABER

banner137