Mil-Diyanet Sen Elazığ İl Başkanı: İstanbul Sözleşmesi İptal Edilmelidir

Mil-Diyanet Sen Elazığ İl Başkanı Halil Gül, İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesini talep etti.

Mil-Diyanet Sen Elazığ İl Başkanı: İstanbul Sözleşmesi İptal Edilmelidir

Mil-Diyanet Sen Elazığ İl Başkanı Halil Gül’ün açıklaması şöyle;

“Sayın Cumhurbaşkanım, önce ahlak ve maneviyatı temel ilke edinmiş bir STK olarak uzun zamandır toplumu, aileyi ve gençliğimizi ifsat eden tüm unsurlarla mücadele ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde açıkladığınız ‘İnsan-ı Kamil yetiştirme´ hedefinizi çok önemsiyor ve destekliyoruz.

 Bu hedefe ulaşmak için sendikamızın şiddetle karşı çıktığı İstanbul Sözleşmesi mutlaka iptal edilmeli, LGBT eş cinsel örgütlerin tüm faaliyetleri yasaklanmalı, aile mahremiyetini ve haysiyetini ayaklar altına alan başta ATV olmak üzere tüm kanallarda yayınlanan ahlaksız programlar (Müge Anlı-Esra Erol vb.) kaldırılmalıdır.

Mil-Diyanet Sen´in ülke gündemine taşıdığı ‘Diyanet RTÜK´te olmalı´ ve RTÜK´te ‘Ahlak Denetim Kurulu´ oluşturulmalı teklifimiz acilen yasal düzenlemeler yapılarak hayata geçirilmelidir. Son yıllarda yaşanan manevi tahribatı önlemek adına ve hedeflediğiniz ‘İnsan-ı kamil´ yetiştirme projeniz için, Mil-Diyanet Sen olarak yaklaşık bir yıldır ARGE birimimizce üzerinde çalıştığımız tüm projelerimizle yanınızdayız. Aile Bakanlığı´nın Çalışma Bakanlığı´ndan ayrılarak müstakil bir bakanlık olması, aileye ve gençliğimize daha fazla önem verecek yeni bir aile bakanının olması artık elzem bir durumdur. 

Aile Bakanlığı, Diyanet ve RTÜK bir araya gelmeli, aileyi, gençliği ve toplumu manevi tahribattan kurtarmak için ortak projeleri yürürlüğe koymalıdırlar. Bu hususlarda sorumlu bir STK olarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi, kamuoyuna saygılarımızla arz ederim”

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 15:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Boşbeleşsen
Boşbeleşsen - 3 yıl Önce

Kim kabul etti zamanında git ona söyle böyle üfürükten teyyare röportaj verip prim kasma

SIRADAKİ HABER

banner137