Millet Bahçesi Ne Zaman Açılacak?

Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bahçenin “Elazığ Belediyesine devredileceğini ve yıl sonuna kadar açılacağını” açıkladı.

Millet Bahçesi Ne Zaman Açılacak?

Elazığ’da yapımı devam eden Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum yapılacak olan Millet Bahçesi’nin Elazığ Belediyesi’ne devredileceğini açıkladı.

KURUM: BELEDİYEMİZ BURANIN İŞLETMESİNİ YAPACAKTIR

Millet Bahçesi’yle de ilgili bilgi veren ve bahçenin işletmesinin Belediye tarafından yapılacağını söyleyen Bakan Kurum, “Belediyemiz buranın işletmesini yapacaktır. Valiliğimizin işi değil. Tabi ki belediyemiz yapacak. Zaten biz burada belediye, valilik ayrı değil. Hep birlikte bizim sistemimizde herkes masanın bir tarafında tutunacak. Eksik var ise o eksiği giderecek. Belediyemiz bu işi yapacak. Valiliğimiz diğer kültür merkezini yapacak. Yolumuzu yapacağız, alt yapımızı yapacağız ki o gelişmiş ülkeler seviyesine gelme noktasındaki adımlarımızı hızlı, kararlı bir şekilde atalım. Yılsonuna kadar bitiririz. Yılsonunda inşallah açarız. Elazığlıları çok seviyoruz. Onlar bizim başımızın tacı. Gakgoşlarımız. 2 tane 8 köşe şapka aldık. İnşallah o 8 köşeli şapkanın anlamını taşıyacak hizmetleri de onlara layık olmak için yapacağız” ifadelerini kullandı.

En çok tartışılan konulardan birisi de Millet Bahçesi’nin etrafında çevrili olan demir parmaklıklardı. Bakan Kurum o parmaklıkların da yarıya kadar kesilmesini istedi.

HABER: SITKI TAŞEL
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7