Milletvekili Açıkkapı Yaşanan Darbe ve Sonrasındaki Gelişmeleri Değerlendirdi

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı 27 Mayıs 1960 tarihinde yaşanan darbe ve sonrasındaki gelişmelerle ilgili değerlendirmede bulundu.

Milletvekili Açıkkapı Yaşanan Darbe ve Sonrasındaki Gelişmeleri Değerlendirdi

Darbenin üzerinden 57 yıl geçtiğini ancak bazı zihniyetlerin hala değişmediğini dile getiren Milletvekili Açıkkapı;" Bugün neredeyse 1. seneyi devriyesine erişmek üzere olduğumuz 15 Temmuz'da, ihanet çetesi olan FETÖ, bir avuç askeri ile kalkışma yapmış, demokrasimize, bağımsızlığımıza ve hatta canımıza kastetmeye çalışmıştır. Ancak o gün Adnan Menderes'e sahip çıkamamanın üzüntüsünü yaşayan bu neslin torunları, evlatları, 15 Temmuz gecesinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yedirmemek için sokaklara dökülmüş, iman dolu göğüsleriyle tankları, uçakları, helikopterleri durdurmuş, ay yıldızlı bayrağımız ile kurşunların üzerine yürümüştür. 15 Temmuz ile darbeler döneminin kapandığını tüm dünyaya gösteren kahraman halkımız, Adnan Menderes'in ve iki bakanının ruhunu şad ettirmiştir. Rahmetli Erbakan'a alçakça, rezilce muameleyi reva görenler milletin yılmaz kararlılığını görmüş ve tokadını suratlarına yemişlerdir" diye konuştu.

"Darbe Girişimleri 15 Temmuz'la Son Nefesini Verdi"

Zamanıyla birilerinin eliyle yapılan darbe girişimlerinin, kalkışmaların 15 Temmuz ile son nefesini verdiğini aktaran Açıkkapı," Artık kullanacak maşa da piyon da kalmadığını gözler önüne sermiştir. Avrupa, darbe girişiminde Türk ordusunun şerefli üniformalarını giyerek halka korku saçmaya çalışan FETÖ'cülere kucak açarken, diğer yandan Suriye, Irak'da ve bu coğrafyada yaşanan olayların temel sebeplerinden olan YPG/PKK ortaklığına sahip çıkmakta, onları açıkça desteklemektedir. Son mücadelenin verildiği bu zamanlarda millet olarak bize düşen vazife bir olmak, beraber olmak, sımsıkı kenetlenerek bölünmeye asla müsaade etmemektir. Bizi parçalamak isteyen içteki ve dıştaki bölücülere rağmen dik durduğumuzu her fırsatta gösteren bizler haykırıyoruz. Sonucu ne olursa olsun haklı mücadelemizden vazgeçmeyecek, çıktığımız yoldan geri dönmeyeceğiz diyerek, demokrasiler tarihine kara leke olarak düşen 27 Mayısı lanetlediğimizi ifade etmek istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137