Milletvekili Ağar, Dünya Gazeteciler Günü Nedeniyle Açıklama Yaptı

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Zülfü Tolga Ağar, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Milletvekili Ağar Mesajında, “Basın kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstleniyorlar” dedi.

Milletvekili Ağar, Dünya Gazeteciler Günü Nedeniyle Açıklama Yaptı

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın satırbaşları şöyle;

“Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstleniyorlar.

Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletimizi aydınlatmaktadır.

Kamu yararına hizmet yapmakta olan basınımız, ülkemizin olduğu gibi ilimizin ve ilçelerimizin her alanda gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır.

Doğru, tarafsız ve ilkeli bir şekilde kamuoyunun bilgilendirilmesini sağlayan başta Elazığ’daki medyamız olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 17:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Memleket Neden Bu Halde İşte Cevabı
Memleket Neden Bu Halde İşte Cevabı - 3 yıl Önce

Zülfülerin Büyüğü gibi Küçük olanının da Elazığ gibi bir derdi ok bakıyorum da gündemi hep genel, gören Türkiye vekili zannedecek, bu memleket kimleri seçip vekil yaptı. Sonra da dönüp sahipsiz diye sızlanıyor

Berber
Berber - 3 yıl Önce

Neden haberlerde hep sakalsız ve bıyıksız resmini kullanıyorsunuz.

Ayhan
Ayhan @Berber - 3 yıl Önce

Memlekette başka mesele bulamadın da sakılına bıyığınamı takıldın.

SIRADAKİ HABER

banner137