Milletvekili Ağar, En Uzun Orcik Rekoru İçin Guinness’e Başvurdu

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın girişimleriyle, Elazığ'ın tescilli ürünlerinden 'orcik' için ilk defa düzenlenecek olan ‘Üzüm ve Bağbozumu Festivali’nde, dünyanın en uzun orciği için Guinness Rekorlar Kitabına başvuruldu.

Milletvekili Ağar, En Uzun Orcik Rekoru İçin Guinness’e Başvurdu

Twitter’da Elazığlı gençlerin #TolgaAbiBiziFestivaleGötür hastagi ile başlattığı festival çağrısına, Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’dan yanıt gelmişti.

Milletvekili Ağar, “Genç gakkolar mesajınızı aldım. Siz istersiniz de biz yapmaz mıyız? Sizi festivale götürmüyorum, festivali size getiriyorum. Tüm dünyaya Elazığımızın tescilli ürünü orciği tanıtmaya hazır mısınız?” diyerek müjdeyi vermişti

Milletvekili Ağar’ın paylaşımının ardından, şehrin her kademesinden insan bir araya gelerek destek paylaşımında bulunmuş, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti Elazığ Milletvekilleri, Metin Bulut, Zülfü Demirbağ ve Sermin Balık ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’dan da destek gelmişti.

AĞAR: REKORU KIRMAK İÇİN BAŞVURUMUZU YAPTIK

Milletvekili Ağar, 12-13 Ekim’de yapılacak olan ‘Üzüm ve Bağbozumu Festivali’nde Dünyanın En Uzun Orciği ile Guinnes Rekoru kırmak için başvuru yaptıklarını sosyal medya hesabından duyurarak, “Yenilebilir Enerji” orciğimizi dünyaya tanıtacağımız ‘12-13 Ekim Üzüm ve Bağbozumu Festivali’nin hazırlıkları devam ediyor. Dünyanın En Uzun Orciği ile Guinnes Rekoru kırmak için başvurumuzu yaptık. Rekoru 100 metrelik orcik ile elinde bulunduran İsveç’ten 110 metrelik orcik yaparak alacağız. Şimdi onlar düşünsün” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haramzadeler
Haramzadeler - 5 ay Önce

Bir insanda akıl yoksunluğu olursa böylesi boş beleş işlerle uğraşır. Bunlara oy verenler şimdi vermeyenlerden çok yırtınıyor. Oy verirken iyiydi kıçınızı yırtıyordunuz eskimiş üç başarısızı ikinci defa, babasının gölgesinden vekil olan bu denyoyu oy vererek sizler seçmediniz mi. Daha çok hizmet beklersiniz bu beceriksiz kendi keselerine çalışanlardan. Adamları takip edin nerelere ne yatırımları var Allah için yalansa bir tanesi çıksın desin benim vekil olduğum dönemden itibaren hiç bir yatırımım yok elini öperim. Dördü de yamyam gibiler maşAllah. Ama büyük lafı unutmayın deveye diken insana ... yarar. Bir sonraki seçimde yine bunlara oy verin nasıl olsa işkembeleri tam dolar o zamana kadar belki az yerler.

Ogün
Ogün - 5 ay Önce

Verilen sözlerin en uzun süre tutulmaması rekoru için ne zaman Guinness'e başvuracaksınız?

Murat
Murat - 5 ay Önce

Yav gülemisin ağlayamısın alttanmı alasın üsttenmi veresin bu vekillerle(!) nedesin hiç bilmim. Elazığa gelişini hatırlıyorum bazıları elazığın kurtarıcısı olarak göridi hele uğraştığı işlere bak vay bizim halimize

SIRADAKİ HABER

banner7