Milletvekili Ağar Mecliste Mesleki Teknik Eğitimin Önemine Vurgu Yaptı

Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde konuşan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, partisinin Türkiye’nin mesleği eğitimde kaybettiği vakti kazanmaya çalıştığını söyledi.

Milletvekili Ağar Mecliste Mesleki Teknik Eğitimin Önemine Vurgu Yaptı

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, mecliste söz alarak, mesleki teknik eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AĞAR: İŞ GÜCÜ BİR EKONOMİSİNİN GÜCÜNÜ VE GELİŞME DİNAMİĞİNİ BELİRLEYEN TEMEL UNSURLAR HALİNE GELDİ

Milletvekili Ağar, “Sanayi devriminden sonra ülkelerin ve ülke ekonomilerinin gücünü belirleyen temel unsur sayısal üstünlüktür. Yani ne kadar çok bilek gücüne sahipseniz üretiminiz de o kadar çok oluyordu. Üretim süreçlerinde otomasyonun girmesi, hizmet sektörlerinin ağırlığının artmasıyla birlikte sayısal üstünlük tek başına bir anlam ifade etmemeye buna vasıf ve uzmanlaşma da eklenmeye başlanmıştır. Yani ekonomiye dinamizmin ve verimlilik katacak nitelikli belli iş kollarında uzmanlaşmış iş gücü bir ekonomisinin gücünü ve gelişme dinamiğini belirleyen temel unsurlar haline geldi” ifadelerini kullandı.

AĞAR: MESLEKİ EĞİTİMLERİ ÖZENDİRECEK TEDBİRLER HAYATA GEÇMİŞTİR

Milletvekili Tolga Ağar, “Mesleki ve teknik eğitimi güçlendirme projesi 2005 yılında hayata geçirildi. Alan ve dal tanımlamaları mesleki formasyondaki değişime ayak uyduracak ve gelecekti önemi arttıracak uzmanlık ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeniden tanımlanmıştır. Proje kapsamında mesleki teknik eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilere haftada 4 güne varacak şekilde işletmelerde mesleki eğitim imkanı sağlanması, yurt dışı işletmelerde beceri eğitimi ve staj imkanlarından binlerce öğrencinin istifade etmesi, mesleki eğitim kurumlarından mezun olup kendi işini kurmak isteyen gençlere faizsiz KOSGEB kredisi verilmesi ve hibe programları uygulanması gibi mesleki eğitimleri özendirecek tedbirler hayata geçmiştir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Yağbasar
Murat Yağbasar - 1 hafta Önce

Bende Elazığ ile ilgili bir şey sandıydım. Olsun zaten yerel medyanın görevi her fırsatta Elazığ a faydası olmayan kim varsa siyasi olsun olmasın haberini yapıp parlatmak değil mi?

Elazığlı
Elazığlı - 1 hafta Önce

Elazığ'a kaç proje kazandırdın? Elazığın kalkınması le ilgili kaç çalışma gerçekleştirdin? Elazığ'ın sorunlarını ne kadar gündeme getirdin? Elazığ yerel siyaseti ve Elazığ medyası kendi sorunlarını Elazığ'ın sorunlarının önüne koyup Elazığa hizmet etiklerini sandığı sürece şehrimiz gerileyecektir.

Sahipsiz Elazığ
Sahipsiz Elazığ - 1 hafta Önce

Bunlar kime hizmet ediyor anlamadım şu halimize bak vay vay vay

günaydın
günaydın - 1 hafta Önce

İleri zekalı önemli olduğun yeni mi fark ettin. Senin kafan başka şeylerle uğraştığı için?

GAKGOM
GAKGOM - 1 hafta Önce

Dikkat ….(coşkun )

Salih
Salih - 1 hafta Önce

Kokocu Allahan. Severim. Rüzgar yapmamada üstüne tanımam

MADENLİ
MADENLİ - 1 hafta Önce

Şu zevatın karekterini becerilerini icraatlarını meziyetlerini faaliyetlerini marifetlerini
bilen varmı? ELÂZIĞ a ne faydası oldu. Her nne etmişse RABBİM misliyle muamele etsin inşAllah. Ona ve diğer vekiller ile eski vekillerin vekil sıfatını kullanmak süretiyle hak etmediğiniz ne varsa rabbim misliyle muamele etsin onlara.

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117