Milletvekili Balık: Maden İlçesi’ndeki Rezervler İle İlgili Yapılacak Olan İhale Tarihini Erteledik

Siyasetin içerisinde yer alan kadın belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarlarla bir araya gelen AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Maden İlçesi’nde bulunan rezervlerle ilgili olarak, hedeflerinin Elazığ insanının kazanması ve istihdam edilmesi olduğunu ifade ederek, bu konu ile ilgili gerekli girişimleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Milletvekili Balık: Maden İlçesi’ndeki Rezervler İle İlgili Yapılacak Olan İhale Tarihini Erteledik

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, siyasette aktif olarak yer alan Kadın Belediye Başkanı, Meclis Üyeleri ve Muhtarlarla bir araya geldi

Kültür Park’ta gerçekleştirilen toplantıda kadınlara hitap eden Milletvekili Sermin Balık, kadının elinin değdiği her yerin güzelleştiğini belirterek, programda 2022 – 2023 yol haritasını belirleyeceklerini söyledi.

Maden İlçesi’nde bulunan yeraltı rezervleri ile ilgili de konuşan Milletvekili Balık, önceliklerinin Elazığlı insanların istihdam edileceği bir işletmenin kurulması, bu nedenle de ihaleyi ileriki bir tarihe çektiklerini söyledi.

BALIK: İHALE ŞARTNAMESİNİN DEĞİŞMESİ İÇİN GİRİŞİMLERİMİZ VAR

Yaptıkları görüşmelerle İhale sürecinin geriye çekildiğini anımsatan Sermin Balık, ihale şartnamesinin değişmesiyle ilgili de girişimde bulunduklarını kaydetti. Balık, “Şunu söyleyeyim biz de bunun yerel bir konsorsiyumla çalışması taraftarıyız. Yerelde olmasından çok tarafız ancak şartnameyi biliyorsunuz ihaleyi ertelettik. Elazığ’daki iş adamlarımız iş insanları bir araya gelebilsin bu konsorsiyumu sağlayabilsin diye Ticaret odası başkanımız da böyle bir kampanya başlattı bizim elbette ki gönlümüz Elazığlı bir firmanın veya Elazığlı bir grubun almasını istiyor. Ancak şu da bir gerçek ki bizim için en önemlisi orada izabe tesisin yapılacağı madenin işlenebileceği ve Maden’i eski günlere kavuşturabileceği binlerce insanın çalışabileceği bir yer haline getirmek. O yüzden bizim önceliğimiz bizim insanımızın çalışabildiği bir yer olabilmesi bunun içinde biz ihale süresini geriye çektik beli bazı değişiklikler revizelerde olacak ihalede ancak şunu söyleyeyim sonuç olarak bir ihale yapılacak ve ihale şartlarının olduğu yüksek meblağlı bir yer dolayısıyla bu ihale şartlarını her şeyden önce firmaların yerine getirmesi lazım. Bizde Elazığlı firmalara verdiğimiz desteklerle onların yerine getirebilmesi için elimizden geleni yapıyoruz ama tabi ki bu konuda önce Ticaret Odası Başkanımızdır Ticaret Odamızdır onlarda bir oluşum sağlama gayreti içerisindeler. Bir Milletvekili olarak benim birinci önceliğim orada Elazığlı insanların istihdam edileceği yüzlerce binlerce insanın çalışacağı, izabe tesisinin yapılacağı, işleme ve tesisin olacağı bir yerdir bizim birinci görevimiz bunu sağlamaktır” ifadelerini kullandık.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hakan bey
Hakan bey - 2 yıl Önce

Senmi erteledin defol git be senin eşinin. Yolsuzlukları iletseydin kendinle beraber

Harputlu
Harputlu - 2 yıl Önce

Çok büyük başarı,lütfen tekrar aday ol

Asena
Asena @Harputlu - 2 yıl Önce

Ne kadar mutlu... Sevincinden uçuyor... (Elektrik, doğalgaz, yakıt parası ödemiyor sonuçta.)

vht
vht - 2 yıl Önce

Ne büyük başarı Herkese eşit bir şartname lazım bu ihale adrese teslim
Şartname şartlarını değiştirseydiniz o zaman

Madenli
Madenli - 2 yıl Önce

Pardonda sayın vekilim siz niye ertelediniz sizmi ihaleyi yapacaksınız

Ahmet çavuş
Ahmet çavuş - 2 yıl Önce

Acaba maden ve Elazığ halkı için mi ertelendi yoksa kimlerin arasında nasıl paylaşılacak diye zaman ihtiyaç olduğu için mi ertelendi hep beraber göreceğiz

sermin
sermin - 2 yıl Önce

Erteledik, ne mükemmel bir iş yapmışsınız. Dün Metin, bu gün sen söylüyorsun. Aynı şeyi papağan gibi tekrarlamınıza gerek yok.

Sana oy verenle benim oyum
Sana oy verenle benim oyum - 2 yıl Önce

Asla bir değil

Kofik
Kofik - 2 yıl Önce

Malatyadan oznur caligi elaziga transfer edelim icimizde hic is yapmayan o,bari elaziga faydasi olur


SIRADAKİ HABER

banner137