Milletvekili Balık; Personel Alımıyla İlgili Açıklama Yaptı

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Sermin Balık İl Özel İdaresi’ne yapılacak alımlarla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Milletvekili Balık, “İl Özel İdare Genel Sekreterinin görevden alınması 4 Milletvekilimizin ve Vali Beyin kararıdır, bu yalan yanlış algıya kim müdahil olmuşsa bedelini ödeyecektir” dedi.

Milletvekili Balık; Personel Alımıyla İlgili Açıklama Yaptı

İl Özel İdaresi tarafından, 48 kamu personelinin KPSS şartı aranmadan alınacağı ilanı yapıldı. Personel alımı ilanının ardından peşi sıra yapılan açıklamalara bir yenisi daha eklendi.

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Sermin Balık konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

“ORTALIĞI KARIŞTIRANLAR BEDELİNİ ÖDEYECEKLER”

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, “Öncelikle bu konunun iyi niyetle bulandırdığını düşünmüyorum ben.  48 kişilik bir alım var. Kurumun kendi içindeki bir alım. Bugüne kadar bütün alımları kura usulüyle yapılmasına taraf olduk. Çünkü Elazığlı hemşerilerimizin hepsi birbirinden kıymetli bizler için. Bizler yeni istihdam alanları açmaya çalışırken, özellikle gençlerimize yeni istihdam alanları oluşturmaya  çalışırken bu şekilde haksızlığa uğramak elbette ki çok kötü bir durum. Böyle anlamsız bir algı oluşturuldu. İlana çıkıldığında bu alımın kurayla olacağı belliyken özellikle bir yönlendirme yapıldı. ‘Milletvekilleri liste yapıyorlar, Teşkilat liste yapıyor’ gibi. Bunun zaten aslı astarı yoktu. Bizleri arayan herkese de bunu anlatmaya gayret ettik. Bu algının üzerinden kahramanlıklar yapılmaya çalışıldı. Valiliğin önüne yürürüz, eylem yaparız gibi ucuz kahramanlıklar yapılmak istendi. Benim kadar doğduğum, büyüdüğüm şehri hiç kimse düşünemez. Benim sevdiğim kadar da sevemezler.  Dolasıyla ben bugüne kadar her hemşerimizin yanında olmaya,  destek olmaya gayret ettim ki diğer milletvekili arkadaşlarımız da aynı şekil oluyorlar. Ama kötü niyetli insanlar tarafından gerek medyaya gerekse başvuru yapan insanlara çok farklı iletildi. Tabiki ortalığı karıştıranlar Bunun bedelini ödeyecekler.

GENEL SEKRETERİN GÖREVDEN ALINMASI 4 MİLLETVEKİLİ VE VALİMİZİN ORTAK KARARIDIR”

Elazığ İl Özel İdaresi’nde görevli iki müdürün ve genel sekreterin görevden alınmasıyla ilgili konuşan Milletvekili Balık:

“Görevden alınmaları ile birlikte idari soruşturmaları da devam ediyor bunların. Elbette ki bunlarda bir art niyet ve bir kötü niyet varsa bedelini ödeyecekler. Birilerini karalamaya çalışmayı ben hiç doğru bulmuyorum. Şehrimizin genetikleriyle oynanmasına asla izin vermeyeceğim. Bu şehir birbirine sevdayla bağlı bir şehir. İnsanlar arasına nifak sokmaya özellikle halkımız AK Parti’yle aralarındaki gönül ilişkisini bozmaya kimsenin hakkı yoktur. Bu karar 4 Milletvekili ve Valimiz ile birlikte verilen bir karardır. Soruşturma devam ediyor, sonucunu hep birlikte göreceğiz. Ama şunu belirtmeliyim ki bu kargaşada bu algıda kimin ne kadar müdahili varsa onun bedelini tabiki ödeyecektir. 

“VATANDAŞLARIMIZI BÖYLE BİR ŞEY İLE KANDIRMAYA, UCUZ KAHRAMANLIK YAPMAYA KİMSENİN HAKKI YOK”

Bu söylemleri ben iyi niyetli olarak kesinlikle düşünemiyorum. Çünkü hiçbirimiz müdahil değildik süreçten. Hakikaten ilana çıkıldığında da bilgimiz yoktu. Ancak bir anda telefonlarımız susmamaya başladı. Bizleri arayanlar liste hazırmış söyleniyor gibi söylemlerde bulundu. Bizler ondan sonra konuya hakim ve dahil olduk. Çünkü baktık ki yalan yanlış yönlendirmeler yapılıyor. Milletvekilleri liste yapıyormuş gibi yönlendirmeler yapılıyor. Bu tabiki hiç doğru bir şey değil. Vatandaşlarımızı böyle bir şey ile kandırmaya, insanlara böyle umut olmaya bizleri böyle bir şey ile suçlamaya hiç kimsenin hakkı yok. Yineliyorum, böyle ucuz kahramanlık yapmaya bundan birilerinin kendine pay çıkarmaya hiç kimsenin hakkı yok.

“ŞEHRİMİZİN GENETİĞİYLE OYNANMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Zaten ilanda da olduğu gibi farklı branşlarda ve kriterleri belli, şartları belli bir alım bu ve en önemlisi de zaten kurayla alınacağı ilanda da yer alıyordu. İnsanların siyasilere olan bizlere olan güvenini sarsmak, insanları bu denli yalan yanlış kışkırtmak, insanları birbirine karıştırmak hiç doğru bir şey değil. Biz milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte kimsenin şehrimizin genetiğiyle oynanmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

“HER TÜRLÜ OLAN ALIMLARDA BİZLER KURA YÖNTEMİNE GİTTİK VE BU ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİZ”

Bizler çok şükür bu süreci böyle atlattık .  Şunu da belirtmek isterim ki bugüne kadar gerek İŞKUR üzerinden alınan, gerekse her türlü olan alımlarda bizler kura yöntemine gittik. Hak ve adaletten yana olarak kura yöntemine gittik . Çünkü orada çalışacak olan benim hemşerilerimden biri. A kişi B kişi olması önemli değil. Benim hemşerim olması önemli. Biz bugüne kadar nasıl kura yöntemini doğru bulduysak bundan sonra da aynı şekil alımlarda kura yöntemini destekleyeceğiz. Ayrıca kimsenin siyaset üzerinden ya da AK Parti üzerinden karalama kampanyası yapmasına müsaade etmeyeceğiz.   Son olarak hemşerilerimden rica ediyorum.  Teyit makamı bizleriz. İstedikleri zaman bizleri arayarak bunları öğrenebilirler. Böyle dedikodulara fırsat vermeden büyütmeden bizler şehrimiz için çaba sarf ediyoruz. Bütün hemşerilerimden bu hassasiyeti göstermelerini rica ediyorum. Tüm hemşerilerimden  bizden duyana kadar, duydukları her şeye inanmamalarını ve bu kişileri kale almamalarını istirham ediyorum. Tüm Elazığlılara, vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı iletiyorum” açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 12 ay Önce

Ne bedeli ödeyeceklermiş Sermin Hanım. İşinize gelmediği zaman "Bedelini ödeyecekler" lafı sizin savunma mekanizmanız mı. Bırakın Allahınızı severseniz.

İŞSİZ
İŞSİZ - 12 ay Önce

SENİN PARTİNİN İL BAŞKANI DA DAHİL OLMAK UZERE SİZ YÖNETİCİLERİN REFERANSI OLMADAN HİÇ BİR KURUMA GİREMUYORZ BASVURU DAHİ NERDEYSE YAPAMYRUZ BUNU BU SEHİRDE BİLMEYEN SİZDEN NEMALANDIGI İCİN SUSA KİŞİLER...BİRGÜN BİR YERİNİZDEN CIKAR BU...

remzii
remzii - 12 ay Önce

Sizin beğenmediniz bir yıllık milletvekilini, Elazığ sokaklarında bugüne kadar en az 10 defa görmüşlüğüm var.Fakat sizin gibi iki dönem milletvekilliği yapmış zat-i alinizi ancak böyle sansasyonel haber manşetlerinde görüyorum.

elazığlı
elazığlı - 12 ay Önce

Bu kadının vekil olmak için ne vasfı söyler misiniz? Ancak görevden alırsınız ne yaptınız bu memlekete? Danışmanına kredi çektirip mahkemelik olmadın mı? 4 vekilin hangisinin ne vasfı var? Birisi M.Ataş'ın yaveri, diğeri N.Çetinkaya'nın yaveri, biri M.Ağar'ın oğlu, birisi İBB'de çalışmış. Tolga Ağar hariç ikinci ve üçüncü dönem vekillik yapıyorlar. İl özel idare'nin bütçesini kendilerine ayırmışlar. Allah yukarıda her şeyi görüyor. Milletin hakkı burnunuzdan fitil fitil gelecek yanınıza kar mı kalacak sanıyorsunuz? Ayrıca çok teşekkür ederim akp sayenizde bitiyor.

23
23 - 12 ay Önce

Eni sonu bir avuç toprak Var gerisini siz düşünün mil 4

Cehennem dedikleri
Cehennem dedikleri - 12 ay Önce

Bir bürokratı görevden alma lüksünüz de yok yetkinizde yok. İşte bu şekil davrana davara partinizi anap ve Doğruyol partisinin konumuna getireceksiniz. Millet yaptığınız haksız işlerden nefret ettiği için kötünün iyisi chp ye yetki vermiştir bu seçimlerde biraz kendinize gelin ayağınızı denk atın şaibelerden kaçının akp li çaycının bile referansı olmadan bir başkasının bir yerlere girebilmesi mucize Sermin hanım kimseyi kandırmayalım siz bunları halktan çok daha iyi biliyor ve alasını yapıyorsunuz. Allahtan korkun kuldan utanın biraz. Cehenneme ateşinizi birlikte götürmüş olursunuz bu davranışlarınızla.

Mst
Mst @Cehennem dedikleri - 12 ay Önce

Vallaha döktürmüşsün

Komedi
Komedi - 12 ay Önce

Ne komik memleket olmuş Elazığ. milletvekilleri ne zamandan beridir bürokratları görevden alıyor? memleketin haline bak. İyi ki zamanında Elazığdan çıkıp gittim de kurtardım kendimi

e.t
e.t - 12 ay Önce

evet bedel odenecek :)


SIRADAKİ HABER

banner7